Agentúra SITA rebranduje odborné weby pod portálom Webnoviny. Plánuje ďalšie projekty na posilnenie ich značky

Webnoviny_venergetike_mockup_1.jpg
Foto: SITA

Súkromná tlačová agentúra SITA rebranduje svoje sektorové weby zastrešované spravodajským portálom Webnoviny.sk. Ide o prvý krok pri posilňovaní značiek odborných webov na mediálnom trhu. Nasledovať budú ďalšie projekty s cieľom obohatiť a zatraktívniť ich obsah.

Sektorové weby pod portálom Webnoviny.sk pritom začali písať svoju históriu už pred siedmimi rokmi, kedy vznikol portál vEnergetike.sk zaoberajúci sa témami v oblasti energetiky. Odvtedy sa na mediálnom trhu pevne udomácnil a stal sa rešpektovaným zdrojom v oblasti energetiky. Nasledovali ďalšie portály voFinanciách.sk, či vZdravotníctve.sk so zameraním na bankovníctvo a financie a zdravotníctvo. Aktuálne k nim pribudli ďalšie weby zamerané na priemysel, technológie, reality, dopravu, enviro a vidiek, či školstvo. Poskytujú tak výnimočný priestor pre odborný a špecifický kontent.

„Posledné mesiace, kedy v médiách dominujú správy o pandémii nového koronavírusu a politike nám ukázali, že práve tieto sektorové weby sú vhodným priestorom na komunikovanie tém, ktoré nás každodenne obklopujú a aby pritom nezanikli pod tlakom informácií o COVID-e a politike,“ povedal šéfredaktor agentúry SITA Michal Pobeha.

To je aj dôvodom, prečo spomínané sektorové weby nečaká iba kozmetický „facelift“ v podobe rebrandingu. V nasledujúcich týždňoch pribudnú audio a video podcasty a plánované je aj rozšírenie formátu odborných online konferencií, ktorý sa osvedčil pri projekte portálu vEnergetike.sk Smart NRG Forum. „Cieľom je zo siete odborných webov pod portálom Webnoviny.sk vybudovať prehľadnú a efektívnu platformu, na ktorej je možné atraktívne odkomunikovať aj témy z kľúčových odvetví slovenského hospodárstva, ktoré pri súčasnom dynamickom vývoji v spoločnosti nemajú dostatočný priestor v tradičnom dennom spravodajstve,“ dodal Pobeha.

Webnoviny_vrealitach_mockup_5.jpg
Foto: SITA

Tradícia značky SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra pôsobí na slovenskom mediálnom trhu už viac ako dve dekády. Jej prvotným poslaním bolo poskytovať slovenským mediálnym a ďalším klientom kvalitný spravodajský servis. V súčasnosti zastrešuje mediálny dom, ktorý okrem „tradičného“ spravodajstva zahŕňa aj portfólio webových projektov na čele s portálom Webnoviny.sk, ktorého samostatná redakcia vytvára ďalší originálny a exkluzívny obsah. SITA tiež ponúka služby monitoringu médií a poskytuje rozsiahlu škálu PR produktov pre svojich klientov, ktorým tak zabezpečuje komplexný mediálny servis od dodávania aktuálnych informácií až po medializáciu. Viac informácií nájdete na stránke www.sita.sk.

Sita.jpg
Foto: SITA

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.