Bohemia Energy s miliónovými tržbami

Ceny energií
Foto: ilustračné, Thinkstock

Energetická skupina Bohemia Energy dosiahla v minulom roku celkové tržby 892 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 7 percent. Ku koncu vlaňajška skupina evidovala 1 230 808 zákazníkov a celkové dodávky energií dosiahli 10,91 terawatthodín.

Slovenská dcéra

Spoločnosť Slovakia Energy, ktorá patrí do skupiny Bohemia Energy, utŕžila v minulom roku 120 miliónov eur, čo je medziročne viac o takmer 26 %. V porovnaní s predchádzajúcim rokom pokračovala v raste počtu zákazníkov o 4 % na celkových 307 770. Ako informoval konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík, uplynulý rok bol nielen energetický trh ale celá ekonomika ovplyvnený predovšetkým koronavírusovou pandémiou. To sa odrazilo i na veľkoobchodných trhoch s elektrinou a zemným plynom.

Energetická skupina Bohemia Energy patrí medzi alternatívnych dodávateľov energií v Českej republike a na Slovensku. Skupinu tvorí sedem energetických spoločností, Bohemia Energy, Amper Market, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy, X Energie a spoločnosť Slovakia Energy. Spoločnosť Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, a to najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy, v roku 2009 potom začala dodávať elektrinu aj domácnostiam.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bohemia EnergySlovakia Energy