Britská firma Npower chystá prepúšťanie

Jadrová elektráreň
Ilustračné foto Foto: ilustračné, Thinkstock

Britská energetická spoločnosť Npower sa chystá ohlásiť zrušenie do 4 500 pracovných miest v krajine v rámci reštrukturalizačného plánu, ktorého cieľom je zvýšiť ziskovosť. V rámci reštrukturalizácie plánuje nemecká spoločnosť E.On, ktorá je majiteľom firmy Npower, zlúčiť počítačové systémy v záujme dosiahnutia úspor. Informuje o tom portál bbc.com.

Veľké ťažkosti na trhu

„Na trhu Veľkej Británie sú v súčasnosti osobitne veľké ťažkosti,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti E.On Johannes Teyssen. „Opakovane sme zdôrazňovali, že podnikneme všetky nutné kroky, aby sme vrátili naše podnikanie k trvalej ziskovosti,“ dodal. V rámci reštrukturalizačného plánu, na ktorý má Npower vynaložiť 500 mil. libier (GBP), sa začnú malé firmy a spotrebitelia obsluhovať spoločným počítačovým systémom a spoločnými zákazníckymi tímami. Veľkí priemyselní odberatelia sa budú naďalej obsluhovať samostatne.

Krutý úder

Odborári označili chystané prepúšťanie za „krutý úder“ pre pracovníkov firmy. „Britskému trhu s energiami reálne hrozí kolaps. Ak sa nič neurobí, čoskoro sa môžu objaviť nové obete,“ povedal generálny tajomník odborového zväzu Unison Dave Prentis.

(1 EUR = 0,8518 GBP)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Npower