Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jerome_valette.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
30. 05. 2019 8:38 Aktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Do manažmenu skupiny GGE prichádza nový manažér

Novým šéfom spoločnosti Teplo GGE sa stal Jerome Valette.

Do vrcholového manažmentu slovenskej energetickej skupiny GGE prichádza nový generálny riaditeľ. Na post šéfa dcérskej spoločnosti Teplo GGE zasadol Jerome Valette. „V GGE plánujem pokračovať v nastavenom trende riadenia prevádzok. Naši klienti sa môžu aj naďalej spoľahnúť na bezproblémovú dodávku energií,“ uviedol Valette.

„Je podstatné, že sa nám podarilo na dôležitý post riaditeľa firmy Teplo GGE získať človeka s dlhoročnými skúsenosťami. Máme od neho vysoké očakávania,“ dodal generálny riaditeľ skupiny GGE Jan Vymazal.

Jerome Valette na riaditeľskú stoličku v Teplo GGE prichádza z pozície technického riaditeľa vo Veolia Energia Slovensko. Predtým pôsobil roky v riadiacich pozíciách v rámci Veolia Group na Slovensku.

Skupina GGE prevádzkuje energetické zdroje na Slovensku aj v zahraničí. Za minulý rok vyprodukovali zdroje vlastnené skupinou 287 gigawatthodín elektrickej energie a takmer 363 gigawatthodín tepla. Spoločnosť GGE bola založená v roku 2007. Jej ročné tržby sa pohybujú na úrovni 300 miliónov eur.

Spoločnosti patriace do skupiny GGE zastrešujú celý energetický cyklus, od dodávky paliva pre výrobu energií, cez výrobu a distribúciu energií, prevádzku a údržbu zariadení na výrobu energie. Na Slovensku napríklad prevádzkuje paroplynový cyklus v Považskej Bystrici, zastrešuje výrobu a dodávku tepla v Dunajskej Strede, Seredi či Devínskej Novej Vsi. Skupina GGE je aktívna aj na zahraničných trhoch. V Poľsku od roku 2017 vlastní DUON zameraný na sieťové dodávky zemného plynu, ako aj na dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG).

Od roku 2015 je strategickým investorom v GGE britský investičný fond Infracapital, ktorý je súčasťou globálnej finančno-poisťovacej skupiny Prudential.

Odporúčané články

Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019) Slovenský InoBat spolu s ČEZom preskúmajú skladovanie energie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X