Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
úspory energetická efektívnosť teplo
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto. David Castillo/FreeDigitalPhotos.net
2. 10. 2018 11:33 Aktuality od APES

Do súťaže o naj projekt v energetickej efektívnosti sa ešte môžete prihlásiť

Prihlasovanie projektov je možné do 11. 10. 2018.

Využite šancu na zisk ocenenia za energetickú efektívnosť! Ešte máte týždeň na to, aby ste prihlásili svoje projekty do aktuálneho ročníka súťaže EFEKTIA 2018.

Prihlasovanie projektov je možné do 11. 10. 2018.

Najlepšie projekty v oblasti energetickej efektívnosti budú vyhlásené 25.10.2018  na slávnostnom galavečere v bratislavskej Mlynici.  (pozn.: na banner dať preklik na web http://www.apes-sk.eu/efektia_home/galavecer/ s tým, že update-ujeme informácie aj na webe)

Banner.jpg

Viac informácií o EFEKTIA nájdete na stránke http://www.apes-sk.eu/efektia_home/

Len 29% Slovákov vie o možnostiach realizácie energeticky efektívnych projektov na verejnom majetku. EFEKTIA prináša zmenu

Slováci patria k šetrným ľuďom, ktorým záleží na úsporách energie. Vyplýva to z prieskumu agentúry Stem/Mark z roku 2016, ktorý vypracovala pre Asociáciu poskytovateľov energetických služieb – APES. Hlavnou motiváciou je pre nás samozrejme šetrenie vlastných prostriedkov, ktoré si rýchlo nájdu lepšie využitie. Keďže stále viac ľudí realizuje energeticky úsporné opatrenia vo vlastných príbytkoch, čoraz častejšie sa to očakáva aj od politikov či majiteľov verejných budov. Problémom ale zostáva fakt, že tieto možnosti a samotné úspešné realizácie sú veľmi málo verejne komunikované.

Máte informácie, že sa vo vašej obci/meste realizovali nejaké projekty energetickej efektívnosti na verejnom majetku?

Graf.jpg

Aj škola v obci má šancu na efektívnu obnovu

Väčšina ľudí si pod šetrením energií a zdrojov predstavuje najmä opatrenia, ktoré môžu vykonávať sami, či už vo svojom bydlisku alebo práci. No veľká budova továrne, obecný úrad, školský areál či nemocnica sú značne komplexnejšie projekty.

S trochou úsilia je však zlepšenie energetickej hospodárnosti dostupné väčšine a to prostredníctvom garantovanej energetickej služby – GES (z angličtiny známe aj ako EPC). Po novom usmernení Eurostatu z mája 2018, totiž investície do znižovania spotreby energie financované zo súkromných zdrojov a realizované cez GES už nebudú verejný sektor zadlžovať.

Garantovaná energetická služba predstavuje projekt, v rámci ktorého špecializovaná firma zavedie v nehnuteľnosti, prípadne na zariadení energeticky úsporné prvky. Spoločnosť, ktorá prípravu projektu realizuje, zároveň garantuje výšku úspor a práve tými sa celý projekt spláca. Na pravidelných výdavkoch tak do skončenia zmluvy klient nepocíti prakticky nič a potom už len šetrí. Samozrejme všetko v závislosti od modelu, ktorý sa zvolí. Aj preto je príprava projektu taká dôležitá.

Oslava úspešných projektov – ocenenie EFEKTIA 2018

Súťaž EFEKTIA vznikla aj preto, aby mala verejnosť možnosť vidieť, čo všetko je vo svete úspory energií možné. Už druhý rok tak Slovensku predstavuje projekty, ktoré inšpirujú a súčasne oceňujú snahu tých, ktorí idú príkladom.

Ak ste za posledné 3 roky zrealizovali projekt zameraný na zlepšenie energetickej efektívnosti,

pochváľte sa svojim úspechom. Prihláste aj vy svoj projekt v rámci predĺženej možnosti do 10.11.2018. Vyhlásenie víťazov sa uskutoční na slávnostnom galavečere 25.10. o 19:00 v priestoroch bratislavskej Mlynice.

Partnermi ocenenia EFEKTIA 2018 sú

Podporuju.jpg

Súťaž EFEKTIA 2018 mediálne podporujú

Medialne.jpg

Odporúčané články

Murári očakávajú väčší záujem o energetické domy Česká energetická skupina rozširuje svoje aktivity na Slovensku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Za pokles preferencií OĽaNO môže podľa politológa do istej miery aj vznikajúca Kiskova strana Víťazná séria trénera Kozáka sa skončila, „šošoni“ neprehrali ani na pôde ŠK Slovan Bratislava Pre štyri okresy platí výstraha pred vysokými teplotami, na celom Slovensku hrozia aj búrky Foto: Čelnú zrážku dvoch áut v obci Zábiedovo neprežili štyria mladí ľudia Údajné Kočnerove správy vyvolávajú u ľudí agresivitu, na jeseň sa pridajú depresie (podcast) Aktualizované: Muž udrel 70-ročného dôchodcu do tváre a nožom ho pichal do hrudníka

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X