Domácnosti majú v tomto roku poslednú šancu na dotáciu na malé OZE

Drevo biomasa
ilustračné foto Foto: SITA/AP

V utorok môžu slovenské domácnosti poslednýkrát v tomto roku zabojovať o dotáciu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) rozdá záujemcom 300 tisíc eur na kúpu kotla na biomasu. Uspokojiť by mala zhruba dve stovky domácností. Jedna domácnosť bude môcť získať na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu 1 200 až 1 500 eur.

V utorok o 15. hodine

Dvadsiate štvrté kolo projektu Zelená domácnostiam II začne už v tradičnom termíne, v utorok o 15. hodine. Po získaní poukážky musia domácnosti požiadať o ich preplatenie najneskôr do 22. januára budúceho roku. „Ak posledný deň lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky najbližší nasledujúci pracovný deň,“ upozornila agentúra, ktorá v pokračovaní projektu Zelená domácnostiam II doteraz vyhlásila päť kôl na dotácie na kotly na biomasu. Domácnosti len raz využili plne vyčlenenú sumu.

Rozdali už vyše 11 miliónov

Agentúra podľa ostatných zverejnených údajov už vydala viac ako 5 700 platných poukážok na kúpu malého obnoviteľného zdroja energií v hodnote vyše 11 miliónov eur. Národný projekt Zelená domácnostiam II je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je vďaka európskej a štátnej podpore do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 megawattov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SIEA Slovenská inovačná a energetická agentúra