Domácnosti sa po piatykrát pobijú o dotácie na fotovoltické panely

Solar panel on a red roof
Foto: Getty Images

Slovenské domácnosti sa budú môcť uchádzať v rámci projektu Zelená domácnostiam II už po piatykrát o dotáciu na fotovoltické panely. Len raz mali domácnosti záujem o celú vyčlenenú sumu. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) tentokrát vyčlenila 500 tisíc eur. Ako informovala agentúra, uspokojených by malo byť vyše 300 domácností žijúcich mimo Bratislavského kraja.

Maximálne 1 500 eur

Osemnáste kolo projektu Zelená domácnostiam II plánuje SIEA vyhlásiť v utorok o 15:00. Jedna domácnosť z mimobratislavského regiónu bude môcť získať na kúpu a inštaláciu fotovoltického panelu maximálne 1 500 eur. Po získaní poukážky budú môcť domácnosti požiadať o ich preplatenie do 20. novembra tohto roku.

Ešte sedem kôl

Do konca roka plánuje SIEA vyhlásiť ešte sedem kôl v celkovej hodnote 4,8 milióna eur. Aktuálne je vydaných viac ako 4 900 platných poukážok v hodnote viac ako 9,4 milióna eur. Národný projekt Zelená domácnostiam II je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 MW.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SIEA Slovenská inovačná a energetická agentúra