Dovolenkári môžu mať v Portugalsku problém natankovať

Tankovanie
Foto: ilustračné, Thinkstock

V Portugalsku môže byť problém s dostupnosťou pohonných hmôt. Na svojej internetovej stránke na to upozorňuje ministerstvo zahraničných vecí. Dôvodom je časovo neohraničený štrajk vodičov prepravujúcich nebezpečný materiál, vrátane pohonných hmôt. Štrajk sa začína dnes. „V dôsledku štrajku môže byť problematická dostupnosť pohonných hmôt pre bežných užívateľov ako aj prepravcov, môžu nastať problémy v doprave, zásobovaní alebo poskytovaní služieb. Núdzovú sieť čerpacích staníc je možné nájsť na internetovej stránke portugalského Národného úradu pre energetický sektor,“ píše sa na stránke MZV.

Stanovili maximálny limit nákupu pohonných hmôt

Maximálny limit nákupu pohonných hmôt na núdzových čerpacích staniciach je od 12. augusta 2019 stanovený na 15 litrov na zákazníka. Núdzovú sieť čerpacích staníc je možné nájsť na stránke http://www.ense-epe.pt/rede-de-emergencia-de-postos-de-abastecimento-repa/. Dostupnosť pohonných hmôt je možné konzultovať na stránke https://janaodaparaabastecer.vost.pt/

Ministerstvo zároveň apeluje na cestujúcich do Portugalska, aby sa dobrovoľne zaregistrovali v dobrovoľnom registračnom formulári na internetovej stránke rezortu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR