Dva okresy na strednom Slovensku čaká odstávka elektriny, bez prúdu ostane cez tisíc domácností

Elektrina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas budúceho týždňa budú v dvoch okresoch stredného Slovenska rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocíti ich približne 1 200 domácností v okresoch Poltár a Prievidza.

Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

V okresnom meste Poltár odstavia dodávku elektrickej energie v utorok 15. marca v čase od 7:30 do 14:30 na uliciach Sklárska a 13. januára. Počas revízie trafostanice tu zostane bez prúdu asi 570 domácností.

O deň neskôr, v stredu 16. marca, budú elektrikári SSD pracovať v obci Nedožery-Brezany v okrese Prievidza.

„Obyvatelia obce zostanú bez elektriny od 7:30 do 15:00, obmedzenie sa dotkne 630 odberných miest. Počas odstávky namontujú elektrikári na vzdušné vedenie vysokého napätia bezpečnostné prvky, ktoré v prípade poruchy zamedzia pádu vodičov na zem,“ priblížil plánované obmedzenie Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná (SSD)

Spoločnosť SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná