Elektrárne už v piatok otestujú na koronavírus svojich zamestnancov

Slovenské elektrárne
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Slovenské elektrárne, ako prevádzkovateľ kritickej infraštruktúry, si svojich zamestnancov otestujú na COVID-19 vo vlastnej réžii. „Dostali sme od Ministerstva obrany SR súhlas otestovať na COVID-19 formou antigénových testov zamestnancov vo svojej réžii v piatok 30. októbra 2020 a následne opäť ďalší piatok 6. novembra 2020,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Vyše 4 300 zamestnancov

Celkovo chce slovenský dominantný výrobca elektriny otestovať vyše 4300 zamestnancov na určených lokalitách. „Intenzívne pracujeme na príprave testovania, máme dohodnuté potrebné kapacity, lekárov, zdravotné sestry, medikov so skúsenosťami, ktorí budú toto testovanie fyzicky realizovať. Vnímame to ako pomoc pre našich zamestnancov, ktorí tak nebudú musieť absolvovať testovanie v mieste svojho bydliska, ale priamo v mieste svojho výkonu práce,“ dodala Baková.

Pravidelné testovanie

Slovenské elektrárne chcú zamestnancov testovať plošne v pravidelných intervaloch, až do zlepšenia epidemiologickej situácie. „Cieľom je zabezpečiť spoľahlivosť a plynulosť výroby a dodávok elektriny,“ konštatovala Baková.

Slovenské elektrárne produkujú 69 % z celkovej výroby elektrickej energie na území Slovenska. Disponujú so zdrojmi s výkonom viac ako štyritisíc megawattov. Podnik prevádzkuje 31 vodných, 2 atómové, 2 tepelné a 2 solárne elektrárne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oľga Baková
Firmy a inštitúcie SE Slovenské elektrárne