Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biomasa OZE
Ilustračné foto
10. 06. 2019 10:52 Spotrebiteľ od vEnergetike.skSITA Diskusia

Energetická agentúra vyčlenila menej dotácií na kotly na biomasu

Slovenská inovačná a energetická agentúra v utorok rozdá domácnostiam 400 tisíc eur.

Slovenské domácnosti sa môžu znova uchádzať o dotáciu na kúpu a inštaláciu kotlov na biomasu. V tomto roku to už bude tretíkrát, čo Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) rozdá dotácie na tento druh malého obnoviteľného zdroja energií. V prvých dvoch prípadoch domácnosti o túto podporu nemali veľký záujem, keď ani raz nevyužili vyčlenenú sumu 800 tisíc eur. Tentokrát energetická agentúra vyčlenila len 400 tisíc eur. Domácnosť môže získať na kotol na biomasu dotáciu 1 500 eur.

Ako informovala SIEA, dvanáste kolo projektu Zelená domácnostiam II vyhlási v utorok o 15. hodine. Agentúra predpokladá, že vydá domácnostiam žijúcim mimo Bratislavského kraja necelých 270 poukážok. Energetická agentúra rozposiela poukážky krátko po skončení kôl. Ich platnosť je 30 dní od vydania. Dovtedy je potrebné poukážku v informačnom systéme zarezervovať. Ešte predtým by si mali domácnosti spolu so zhotoviteľmi skontrolovať správnosť údajov na poukážke a preveriť, či sú schopní inštalácie do troch mesiacov dokončiť. Poukážky si tak budú môcť domácnosti nechať preplatiť do 11. septembra.

V tomto roku plánuje SIEA dvadsať kôl na vydávanie poukážok s alokovanou čiastkou minimálne 12,1 milióna eur. V rámci projektu Zelená domácnostiam II by malo byť podľa odhadov SIEA do roku 2023 podporených v domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja ďalších 25 tisíc inštalácií s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov.

Slovenská inovačná a energetická agentúra vyhlásila v pilotnom projekte Zelená domácnostiam takmer 30 kôl podávania žiadostí a podľa odhadov bude od začiatku projektu nainštalovaných takmer 18,5 tisíca zariadení v hodnote 41 miliónov eur. Týka sa to takmer sedemtisíc domácností. V rámci projektu bola podporená kúpa a inštalácia skoro 3 600 fotovoltických systémov, 2 600 kotlov na biomasu a viac ako 5 200 tepelných čerpadiel.

Odporúčané články

Záujem domácností o dotáciu na slnečné kolektory neutícha Benzíny a nafta by mohli v novom týždni ešte zlacnieť

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezident Trump sa vyjadril k fotografii utopeného migranta s dcérkou Večné mesto má večný problém, Rím je zasypaný odpadkami a nikto to nedokáže vyriešiť Video: Obytný dom vo Viedni zničil výbuch plynu, zrútilo sa niekoľko podlaží (aktualizované) Šatan berie funkciu prezidenta SZĽH ako záväzok, teší ho silný mandát Americký minister obrany varoval Turecko pred sankciami, ak kúpi ruský systém S-400 Aktualizované: Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay Aktualizované: Staršie exekúcie sa zastavia, podľa exekútorov má zákon viacero nedostatkov Bez hanby napíšu výmysel, ostro sa ohradil Matovič k správe o kandidatúre Kušnírovej

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X