Energetický a průmyslový holding ovládol francúzsky Uniper

Dohoda
Foto: Thinkstock.com

Obe strany už získali všetky potrebné súhlasy štátnych a regulačných úradov.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) a nemecká energetická firma Uniper ukončili rokovania o tom, že aktivity Uniperu vo Francúzsku prevezme EPH. Exkluzivitu na rokovania o akvizícii Uniper France EPH získal v decembri minulého roka. Všetky zmluvy súvisiace s predajom obe firmy podpísali vo štvrtok. Obe strany už získali všetky potrebné súhlasy štátnych a regulačných úradov. Konštatuje sa to v správe, ktorú agentúre SITA poskytol šéf oddelenia marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj.

Všetky francúzske aktivity

EPH prevezme od Uniperu všetky jeho aktíva vo Francúzsku, konkrétne spoločnosť zaoberajúcu sa predajom energií, dve plynové elektrárne v Saint-Avold, dve uhoľné elektrárne v Saint-Avold a Gardanne, elektráreň na spaľovanie biomasy v Gardanne a veterné a solárne elektrárne. „Vstup na francúzsky trh s elektrinou, ktorý je kľúčovým trhom v Európe, je pre nás veľkou príležitosťou,“ povedal Jan Špringl, podpredseda predstavenstva spoločností EPH a EP Power Europe.

„Akvizícia spoločnosti Uniper France je plne v súlade so stratégiou EP Power Europe zameranou na posilňovanie pozície na európskom trhu výroby elektrickej energie. Výrobné portfólio Uniper France je vhodne diverzifikované. Posilňujeme svoju pozíciu nielen v oblasti konvenčnej energetiky, ale aj v sektore výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov,“ dodal Špringl. Poznamenal pritom, že EPH vstupuje na francúzsky trh so strategickým zámerom ďalej rozvíjať podnikanie spoločnosti Uniper France.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Častvaj
Firmy a inštitúcie EPH Energetický a průmyslový holding