Firma ČEZ ESCO s miliardovými tržbami, pomohol aj slovenský trh

Peniaze energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com

Tržby holdingu ČEZ ESCO (Energy Service Company), ktorý je dcérou českej energetickej spoločnosti ČEZ, za tri štvrťroky tohto roka oproti rovnakému obdobiu vlaňajška vzrástli o vyše 20 percent, čiže o 700 mil. českých korún (CZK) na sumu 4 mld. CZK. Firma o tom informovala v správe, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Záujem aj na slovenskom trhu

„Záujem o naše produkty a služby ďalej rastie nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Naše výsledky sa zlepšujú vďaka organickému rastu, ale boli podporené aj niektorými akvizíciami na konci minulého roku. Firmy a mestá sa zajímajú o ekologické a úsporné riešenia. Stále väčšiu úlohu zohráva aj automatizácia a digitalizácia, ktoré sa v modernej energetike rýchlo presadili,“ uviedol generálny riaditeľ ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Produkty v oblasti výroby energií

Sektor ESCO zahŕňa produkty a služby v oblasti výroby energií (výstavba fotovoltaických elektrární a kogeneračných jednotiek, prevádzka virtuálnych elektrární), distribúcie (renovácia tepelných a elektrických sietí, výstavba rozvodní), spotreby (EPC projekty, energetický manažment, regulácia výroby) a prevádzky zariadenia a jeho servisu.

ČEZ ESCO pôsobí na českom a slovenskom trhu. Na Slovensku vlastní alebo pôsobí prostredníctvom spoločností AZ KLIMA, Bytkomfort, ČEZ Energetické služby, ČEZ Distribučne služby, ČEZ LDS, ČEZ Servis, ČEZ Slovensko, e-Dome, ENESA, Hormen, KLF-Distribúcia a Spravbytkomfort.

(1 EUR = 25,522 CZK)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ ESCO