Firma E.ON chápe krok nemeckej vlády o vyhlásení stavu výstrahy na trhu s plynom, koncoví spotrebitelia to nepocítia

Plyn, plynovod
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Krok nemeckej vlády, ktorá vyhlásila stav výstrahy týkajúci sa zásob zemného plynu, považuje nemecká energetická spoločnosť E.ON za pochopiteľný. Berlín vyhlásil stav výstrahy v reakcii na redukciu dodávok ruského plynu a s tým súvisiacu neistotu. Firma E.ON vo štvrtok dodala, že vyhlásenie výstrahy zatiaľ nemení základný stav.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Dodávky plynu koncovým spotrebiteľom prostredníctvom prevádzkovateľov nemeckého distribučného systému plynu v rámci skupiny E.ON zostávajú spoľahlivé a bezpečné. Zákazníci odoberajúci v Nemecku plyn od firmy E.ON sú naďalej spoľahlivo zásobovaní v súlade s individuálnymi zmluvami,“ konštatoval firma vo vyhlásení. Dodala, že objemy plynu, ktoré si spoločnosť E.ON objednala na európskych veľkoobchodných trhoch, jej dodávatelia poskytujú v súlade s podpísanými zmluvami.

Firma E.ON ďalej konštatovala, že vývoj na trhu pozorne monitoruje. „V terajšej situácii je nevyhnutné, aby nemecká vláda vytvorila nevyhnutné rámcové podmienky pre možný scenár výraznej redukcie objemov dovozu plynu s cieľom zabezpečiť schopnosť relevantných hráčov konať a stabilizovať trhy a dodávky plynu,“ poznamenala skupina E.ON.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie E.ON