Fitch zhoršila ratingy firiem E.ON a RWE

E.ON eon ZSE
Zhoršenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti oboch spoločností podľa agentúry odzrkadľuje štrukturálne tlaky na nemeckom trhu s elektrinou, čo obmedzuje ich celkovú tvorbu toku hotovosti. SITA/AP

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok zhoršila rating nemeckých energetických spoločností E.ON a RWE. Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov firmy E.ON agentúra znížila na stupeň A- z úrovne A. Zároveň jej znížila krátkodobý emisný rating na stupeň F2 z úrovne F1. Výhľad dlhodobého emisného ratingu firmy je stabilný. Agentúra uviedla, že zhoršenie ratingov odzrkadľuje štrukturálne tlaky na nemeckom trhu s elektrinou, čo celkovo obmedzuje tvorbu cash flow spoločnosťou E.ON.

Z rovnakých dôvodov medzinárodná ratingová agentúra zhoršila aj ratingy spoločnosti RWE. Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov jej znížila na stupeň BBB+ z úrovne A-. Krátkodobý emisný rating firmy potvrdila na stupni F2. Výhľad dlhodobého emisného ratingu spoločnosti RWE je stabilný.

Skupina RWE na Slovensku pôsobí prostredníctvom distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), v ktorej od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel. Spoločnosť E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie E.ON