Heger: Len dezinformačná scéna odmieta vidieť, že Rusko už nie je spoľahlivý dodávateľ energií

Eduard Heger
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: SITA/Jana Birošová

Ruský prezident Vladimir Putin si vymyslel nezmyselnú obštrukciu o rubľových platbách za plyn a už odpojil od dodávok Poľsko a Bulharsko.

Dezinformátori si vymýšľajú nezmysly

Na sociálnej sieti to pripomenul predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že len slovenská dezinformačná scéna, skorumpovaná ruskými agentmi, v tejto súvislosti odmieta vidieť, že Rusko už nie je spoľahlivý dodávateľ energií.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa premiéra v tejto súvislosti dezinformátori vymýšľajú nezmysly ako napríklad ten, že Ukrajina vydiera Slovensko vypnutím ropy a zemného plynu. „Pritom je to presne naopak. To Putin vydiera nás,“ vyhlásil Heger.

Rusko už raz odpojilo časť Európy

Pre Slovensko podľa Hegera existuje len jediná cesta, ako sa vymaniť z tejto ruskej energetickej pasce, a to, že prestaneme byť na dodávkach sibírskeho plynu a ropy závislí. „Bude to stáť zdroje aj zvýšené úsilie. Ale aj túto prekážku prekonáme rovnako, ako sme ju prekonali v roku 2009,“ skonštatoval Heger.

Zároveň pripomenul, že počas zimy v roku 2009 Rusko zastavilo dodávky plynu cez Ukrajinu a „odpojilo“ tak časť Európy. „Zareagovali sme správne. Naši technici dokázali niečo, čo bolo dovtedy považované za nemožné: za niekoľko krátkych týždňov prestavali plynovod Bratstvo na obojsmerný,“ povedal premiér.

Situácia sa podľa Hegera dnes opakuje. Dodal však, že teraz nie sme na ňu sami, ale v spoločnosti silných demokracií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerVladimir Putin