Inovácie v priemysle vyžadujú kvalitné batériové systémy

Lithium ion battery modules
Foto: ilustračné

Inovácie v priemysle vyžadujú kvalitné batériové systémy. Priemyselný inovačný klaster a Slovenská batériová aliancia preto plánujú výraznejšiu spoluprácu. Zástupcovia oboch organizácii podpísali pri tejto príležitosti memorandum.

Popri boji s celosvetovou pandémiou je totiž podľa nich nevyhnutné podporovať a rozvíjať slovenský priemysel a najmä inovatívne riešenia. Oba klastre sa zhodli na tom, že bez energeticky efektívnych riešení nie sú inovácie v bezemisnom priemysle v budúcnosti možné.

Vzájomnú spoluprácu si vytýčili v oblastiach podpory zavádzania inovácií, energetickej efektívnosti, elektromobility, industriálnych batériových úložísk energie, ale aj alternatívnych zdrojov energie, priemyslu budúcnosti či umelej inteligencie.

„Žiadne priemyselné inovácie blízkej budúcnosti nebudú úspešné bez batérií alebo využívania kvalitných batériových úložísk a je jednoznačné, že pri výrobe 1 mil. automobilov ročne na Slovensku musí byť aj batériový priemysel jednou z hlavných tém slovenského priemyslu,“ ohodnotil spoluprácu predseda Slovenskej batériovej aliancie Marián Smik.

Priemyselný inovačný klaster vznikol s cieľom vytvoriť platformu na využívanie príležitostí pre inovácie v priemysle a v digitálnej ekonomike.

Slovenská batériová aliancia je nezávislé záujmové združenie právnických osôb pôsobiace ako priemyselný klaster. Vznikla v roku 2019 a je jediný slovenský klaster podporujúci budovanie komplexného batériového reťazca na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom