Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecne energetika podvod
Ilustračné foto pixabay.com
8. 08. 2018 10:29 Aktuality od SITA

Inšpektori idú skontrolovať verejné obstarávania ÚJD

Kontrola v dozornom jadrovom orgáne bola predsedom úradu Karolom Mitríkom dodatočne zaradené do ročného plánu kontrolnej činnosti.

Rizikové analýzy Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ) vyústili do rozšírenia ročného plánu kontrol o päť mimoriadnych akcií. Zamestnanci NKÚ sa v druhom polroku mimoriadne zamerajú na to, akým spôsobom realizuje verejné obstarávanie a zmluvnú agendu Úrad jadrového dozoru SR a ako funguje elektronické zdravotníctvo. Zároveň vyhodnotia fungovanie systému vnútornej kontroly v rámci ústredných orgánov štátnej správy, preveria hospodárenie s verejnými prostriedkami v Úrade komisárky pre deti a tiež zanalyzujú kompetencie a finančné toky v rámci samosprávy hlavného mesta SR. Informoval o tom v stredu hovorca NKÚ Marek Papajčík v tlačovej správe.

Všetky spomínané kontroly boli predsedom úradu Karolom Mitríkom dodatočne zaradené do ročného plánu kontrolnej činnosti. „Tieto mimoriadne aktivity sú výsledkom nielen rizikových analýz, ktoré vypracovali analytici najvyššej kontrolnej inštitúcie, ale vychádzajú tiež z odborného vyhodnotenia podnetov, ktoré boli doručené úradu v priebehu tohto roka. V minulom roku bolo kontrolnej inštitúcii doručených takmer 500 podnetov, v tomto roku je to už viac ako polovica. Prevažná väčšina podaní poukazuje na nehospodárne nakladanie s verejnými financiami, majetkom na úrovni miestnej samosprávy, na netransparentné verejné obstarávanie či na možné porušovanie právnych predpisov zo strany ministerstiev a ich organizácií,“ uviedol NKÚ.

Najvyšší kontrolný úrad SR je povinný vykonať kontrolu, ak o tom rozhodne v pléne väčšina poslancov Národnej rady SR. V minulosti sa takto kontrolovalo napríklad hospodárenie Slovenských elektrární (2015), v tomto roku je pod drobnohľadom NKÚ úrad detskej ombudsmanky. „V rámci plánovania práce si kontrolný úrad vytvára rezervu na úrovni 5 % personálnych kapacít na rok, ktoré potom vie využiť v prípade zaradenia mimoriadnej kontrolnej akcie do ročného plánu,“ dodal hovorca NKÚ Marek Papajčík.

Odporúčané články

Mochovecký tretí blok sa už pripravuje na jadrové palivo Rakúski aktivisti pri Mochovciach zavádzajú, tvrdí ÚJD

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X