Klus: Dánsko môže byť pre Slovensko inšpiráciou vo využívaní alternatívnych zdrojov energie

Martin Klus
Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) a jeho dánsky kolega Carsten Grønbech-Jensen. Foto: www.facebook.com

Dánsky prístup k využívaniu alternatívnych zdrojov energie je pre Slovensko inšpiráciou v tom, ako zvládnuť dôsledky klimatickej zmeny a prispieť tiež k mieru v Európe.

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) to povedal po stretnutí so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Carstenom Grønbechom-Jensenom. Klus o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Posilnenie vzájomných vzťahov

Obaja diplomati sa počas svojho rozhovoru venovali možnostiam posilnenia slovensko-dánskych vzťahov v oblasti zelenej ekonomiky. Dánsko sa totiž radí k svetovým lídrom v efektívnom využívaní alternatívnych zdrojov energie.

„Aj vďaka skúsenostiam dánskych expertov a technológiám, ktoré využívajú, môžeme zo Slovenska ľahšie urobiť zelenšiu a ekologickejšiu krajinu. V tejto súvislosti som privítal ponuku dánskeho partnera na zdieľanie skúseností v rámci spoločného boja s následkami klimatickej zmeny,“ vyhlásil Klus.

Slovensko sa musí inšpirovať Dánskom

Aj vzhľadom na konflikt na Ukrajine a na závislosti Slovenska od energetických surovín z Ruska by sa SR malo Dánskom čo najskôr inšpirovať a diverzifikovať svoje zdroje energií.

„Koniec koncov, je to tiež jedna z podmienok zachovania mieru v Európe,“ uzavrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Klus
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí