Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil nabíjacia stanica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto VSE
10. 02. 2016 13:06 Spotrebiteľ od VSESITA

Košice majú ďalšie miesto, kde sa dá nabiť elektromobil

Od polovice februára môžu majitelia elektromobilov dobíjať svoje vozidlá na ďalšom mieste v Košiciach. Je ním autorizovaný predajca a opravca značky Mitsubishi, spoločnosť TRIDIAM s.r.o. na Slaneckej ceste 1, kde uviedli do prevádzky nabíjaciu stanicu od Východoslovenskej energetiky a.s.

Iniciatíva autorizovaného predajcu a opravcu vozidiel značky Mitsubishi pri dopĺňaní svojich služieb o verejne prístupnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily sa pomaly stáva štandardom. Národná mapa e-mobility www.kdenabijat.sk sa tak na východe Slovenska zase zahustila. Na verejne dostupných nabíjačkách od VSE si vedia fanúšikovia elektropohonu dobiť svoje vozidlá v rámci Košíc aj pred Jakabovym palácom, v hoteli Dália, pred budovou EcoPoint pred showroomom AutoValas ale aj na košickom Letisku či v OC Galeria. Celkovo pochádza z VSE na Slovensku už 15 verejných nabíjacích staníc, na ktorých sa môže naraz nabíjať až 23 elektromobilov.

Synergie

„Táto iniciatíva je dôkazom toho, že prinajmenšom v rámci Košíc dochádza k zlomu. Stále viac firiem považuje miesto na nabíjanie elektromobilov za štandard,“ hodnotí za Skupinu VSE Holding Richard Pieger, vedúci úseku Rozvoj spoločnosti.

Niečo navyše

„Zriadenie nabíjacej stanice vnímame ako krok vpred v rozvoji služieb poskytovaných našim zákazníkom,“ povedal Norbert Považan, vedúci predaja vozidiel Mitsubishi v TRIDIAM Košice. Ich nabíjačka bude ponúkať svoje služby zadarmo 24 hodín denne v priestoroch areálu spoločnosti TRIDIAM na Slaneckej ceste.

Martin Krob, generálny riaditeľ výhradného dovozcu vozidiel značky Mitsubishi na Slovensko, spoločnosti M Motors SK, dodal: „Som nesmierne rád, že práve spoločnosť TRIDIAM s.r.o., ktorá v rámci dílerskej siete Mitsubishi na Slovensku dosiahla najlepšie predajné výsledky za rok 2015, je úplne prvým z našich dílerov na Slovensku ale i v Čechách, ktorí pristúpili k takémuto pionierskemu kroku. Aj s ohľadom na to, že v roku 2015 sa stal práve Mitsubishi Outlander PHEV najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom v Európe, to považujem za správny a najmä logický krok zo strany nášho dílera, ktorý povedie nielen k priamej podpore predaja plug-in hybridných vozidiel z ponuky Mitsubishi, ale aj k rozvoju infraštruktúry v Košiciach a okolí.“

Prinášame energiu na cesty

VSE vidí pri podpore elektromobility svoju úlohu predovšetkým v oblasti nabíjacej infraštruktúry. Aj preto vybudovala jednu z najpočetnejších sietí verejných nabíjačiek, ktoré sú k dispozícii okrem východného Slovenska aj v Nitre a Bratislave. „Od roku 2010 sa snažíme byť lídrom pri uvádzaní konceptu eMobility na slovenské cesty. Aj preto sme ako prví na Slovensku zakúpili v roku 2011 výhradne elektrické vozidlo do svojho vozového parku a každý rok sa snažíme priniesť niečo nové v oblasti eMobility pre verejnosť,“ zdôrazňuje R. Pieger a dodáva: „Nabíjacia infraštruktúra je najdôležitejšia vec pre rozvoj elektromobility. Oproti minulosti, keď sme do verejných nabíjačiek investovali sami, je dnes už na trhu viacero hráčov, ktorí nás nasledujú a investujú. Teší nás, že ak dnes niekto hľadá partnera, sme prvou voľbou. Máme totiž know-how aj skúsenosti s inštaláciami po celom Slovensku, navyše Skupina VSE je súčasťou koncernu RWE, ktorý je jedným z najväčších operátorov elektromobility v Európe, preto veríme, že vieme poskytnúť to najlepšie know-how aj pre rozvíjajúci sa slovenský elektromobilitný trh.“

Prečo elektromobilita?

Elektrický pohon vozidiel má budúcnosť. Elektrické autá neprodukujú v mieste prevádzky CO2, sú tiché a náklady na prejdenie 100 km sú 4 až 5-krát nižšie ako pri konvenčných pohonoch (pri dnešných cenách elektriny sú to zhruba 2 – 3 € na 100 km). Predovšetkým v oblasti mestskej mobility má elektrický pohon najväčší potenciál. Až 80% jázd v Európe je totiž do 40 km, čo je ideálne aj vzhľadom na dojazd vozidiel.

Odporúčané články

Nemecké firmy chcú väčšiu podporu na elektromobilitu Diaľničiari budú odoberať elektrinu od VSE

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X