Košická tepláreň plánuje investíciu za šesť miliónov eur

TEKO
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Tepláreň Košice (TEKO) zrekonštruuje vyše štyridsaťročnú parnú turbínu za vyše šesť miliónov eur. Podľa informácií uverejnených v Úradnom vestníku Európskej únie totiž po vyhodnotení verejného obstarávania zadala zákazku na rekonštrukciu parnej turbíny vyrobenej ešte v roku 1979 První brňenskou strojírnou bratislavskej spoločnosti Malm. Celková hodnota zákazky pritom predstavuje 6,068 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Chcú zvýšiť účinnosť

Cieľom rekonštrukcie turbíny má byť pritom podľa súťažných podkladov zvýšenie jej účinnosti v celom rozsahu od výkonu na svorkách generátora 12 MWe do menovitého výkonu 66 MWe. Dodávateľ by mal pritom zabezpečiť od projektových a inžinierskych činností, cez demontáž, dodávku a montáž technológie vrátane všetkých pripojení až po odskúšanie a uvedenie zrekonštruovanej turbíny do prevádzky.

Tepláreň Košice patrí medzi najväčších výrobcov a distributérov tepla v centralizovanom zásobovaní teplom na Slovensku. Zásobuje teplom vyše 78 000 košických domácností, všetky významné priemyselné a obchodné centrá, Steel Arénu, obidve univerzity i nemocnicu. Okrem výroby tepla a elektrickej energie spoločnosť poskytuje aj podporné služby a regulačnú elektrinu pre potreby elektrizačnej sústavy SR. Ročné tržby košickej teplárne dosahujú vyše 70 miliónov eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TEKO Tepláreň Košice