Kvalitná ropa by mala začať tiecť na Slovensko v stredu večer

Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com

Spoločnosti Ukrtransnafta a MOL potvrdili, že kvalita ropy smerujúca na slovensko-ukrajinskú hranicu vyhovuje všetkým štandardným kvalitatívnym parametrom, vrátane organického chlóru.

Dodávky ropy na Slovensko by sa mali obnoviť už v stredu vo večerných hodinách. Oznámila to písomne ukrajinská prepravná spoločnosť Uktransnafta slovenskému prevádzkovateľovi ropovodu Družba – spoločnosti Transpetrol. Informovali o tom v spoločnom vyhlásení firmy Transpetrol a Slovnaft.

Ukrtransnafta a maďarská spoločnosť MOL potvrdili, že kvalita ropy smerujúca na slovensko-ukrajinskú hranicu vyhovuje všetkým štandardným kvalitatívnym parametrom, vrátane organického chlóru. Transpetrol, ako jediný prevádzkovateľ slovenského ropovodného systému, po súhlase o odobratí ropy od spoločnosti Slovnaft začne rafinérii ako aj ďalším odberateľom prepravovať ropu.

Slovenský prepravca ropy Transpetrol koncom apríla zastavil prepravu nekvalitnej ruskej ropy ropovodom Družba. Pár dní predtým bieloruské médiá totiž informovali, že v rope dovážanej z Ruska sa našiel zvýšený obsah chloridu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SlovnaftTranspetrol