Mesto Vysoké Tatry reaguje na zdražovanie energií, v noci bude zhasínať verejné osvetlenie

Lampa, verejné osvetlenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 31. marca, 11:19

Mesto Vysoké Tatry ide šetriť. V reakcii na zdražovanie energií sa samospráva rozhodla zhasínať verejné osvetlenie v čase od 22:30 do 5:00, čím by mohla ušetriť ročne asi 50-tisíc eur. Oznámil to primátor mesta Ján Mokoš na sociálnej sieti.

Poukázal pritom na to, že doteraz sa v každej z mestských častí svietilo celú noc. Rozsvietených bolo v záujme bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov podľa jeho slov viac ako 1 600 lámp.

Podľa Mokoša ide iba o dočasné riešenie. „Mesto pripravuje projekt inovácie verejného osvetlenia, a to výmenou za LED osvetlenie, čím by došlo k značnej úspore finančných prostriedkov. Verím, že obyvatelia a návštevníci si na tento režim zvyknú a s pochopením príjmu toto neľahké rozhodnutie,“ uviedol primátor.

Mesto Vysoké Tatry v oznámení na svojej internetovej stránke spresnilo, že verejné osvetlenie bude v daných časoch vypnuté v okruhoch Tatranská Kotlina, Tatranská Lomnica a neskôr aj Starý Smokovec, Tatranská Polianka a Vyšné Hágy. Dôvodom je okrem spomínaných zvýšených cien za elektrickú energiu aj to, že mesto nemá dostatok finančných zdrojov pre verejné osvetlenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mokoš