Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Atómová elektráreň Mochovce SITA
17. 05. 2017 12:00 Aktuality od SITA

Mochovecký jadrový blok prešiel modernizáciou

Slovenské elektrárne v rámci odstávky prvého mochoveckého bloku realizovala investičné akcie ako doplnenie 400-kilovoltových vypínačov, modernizácia niektorých bezpečnostných systémov, či výmena elektrických rozvádzačov.

Prvý jadrový blok Atómových elektrární Mochovce (EMO) má za sebou ďalšiu modernizáciu. Slovenské elektrárne, ktoré spomínaný jadrový blok prevádzkujú, v rámci jeho odstávky realizovali investičné akcie ako doplnenie 400-kilovoltových vypínačov, modernizácia niektorých bezpečnostných systémov, či výmena elektrických rozvádzačov. „Pokračoval aj projekt seizmického zodolňovania vybraných technologických a stavebných objektov,“ informoval slovenský dominantný výrobca elektriny.

Podobné odstávky jadrových blokov, ktoré v sebe zahŕňajú aj modernizáciu bezpečnostných systémov, sa vykonávajú raz za osem rokov. „Na prácach sa zúčastnili stovky zamestnancov elektrární v Mochovciach aj Bohuniciach, ako aj vyše 700 pracovníkov dodávateľských firiem,“ dodali elektrárne. V rámci odstávky prvého mochoveckého bloku elektrárne taktiež vyviezli jadrové palivo z reaktora a skontrolovali tlakovú nádobu reaktora.

„Pred uvedením bloku do prevádzky sme úspešne vykonali tesnostné skúšky hermetickej zóny, tzv. kontejnment, a pevnostné tlakové skúšky primárneho okruhu,“ doplnili Slovenské elektrárne, ktoré zároveň začali s krátkou odstávkou štvrtého jadrového bloku Atómových elektrární Bohunice V2.

Prvý mochovecký blok dodáva elektrickú energiu do siete od leta 1998. Jeho výkon je 470 megawattov. Ročne vyrobí zhruba tritisíc gigawatthodín elektriny.

Odporúčané články

Vláda súhlasila s navýšením rozpočtu na dostavbu Mochoviec o 270 miliónov eur Ministerstvu sa zvýšili peniaze, dá ich na likvidáciu jadra

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Smer mal uprednostniť sociálny dialóg, zamestnávateľov zaujímajú dopady vyššej minimálnej mzdy Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Občianske preukazy by mali mať aj deti do 15 rokov, ministerstvo navrhlo dve verzie dokladov Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum Video: Olympiakos má na dosah postup do skupinovej fázy, v Lige majstrov aj triumf Dinama Záhreb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X