Nadácia SPP vyhlásila nový grantový program, víťazným projektom rozdelí 90-tisíc eur

Spp
Žiadatelia o grant môžu svoje projekty elektronicky posielať do 27. júna. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Nadácia SPP vyčlenila na podporu verejnoprospešných projektov a aktivít prostredníctvom svojho nového grantového programu SPPoločne pre komunity celkovo 90-tisíc eur. Maximálna výška podpory na jeden projekt je tritisíc eur.

V tlačovej správe o tom informuje Ondrej Šebesta, hovorca Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Projekty majú slúžiť na pomoc tým, ktorým záleží na mieste, kde žijú a majú dobré nápady na jeho ďalšie zlepšenie a spájanie rôznych generácií v spoločných aktivitách.

Projekt vo forme burzy oblečenia

Žiadatelia o grant môžu svoje projekty elektronicky posielať do 27. júna. Projekty by mali byť zamerané na kreativitu v rámci komunity. „Či už ide o realizáciu nápadov, ktoré spoja staršiu a mladšiu generáciu v rámci spoločných aktivít, podporia udržanie a odovzdávanie miestnych tradícií, podnietia k osvojeniu si zdravého životného štýlu alebo zacielia aktivity na rozvoj ekologickej výchovy či budovaniu vzťahu k prírode,“ tvrdí Eva Guliková, správkyňa Nadácie SPP.

Zapojiť sa podľa nej môžu aj tí, ktorých projekty sú spojené s ochranou životného prostredia a udržateľnosťou. Realizovať sa môžu aj projekty, ktorých cieľom je napríklad burza detského oblečenia či ďalších spotrebných tovarov, ktoré už nevedia využiť.

Podporia občianske združenia aj neziskovky

O finančnú podporu sa môžu uchádzať aj občianske združenia, nadácie, spolky a iné neziskové, či mimovládne organizácie. Požiadať o ňu môžu aj všetky stupne škôl, múzeá, knižnice, osvetové strediská a aj mestá a obce. Podnikatelia či projekty pre úzku skupinu ľudí sa o grant uchádzať nemôžu.

„Rovnako nám v tomto prípade nejde o projekty zamerané na rekonštrukciu, či výstavbu detských ihrísk, ani o projekty spojené s obnovou kultúrnych pamiatok. Projekty tohto typu naša nadácia a SPP každoročne podporujú v rámci iných grantov a projektov,“ uzatvára Guliková.

Žiadatelia o grant môžu svoje projekty posielať do polnoci 27. júna prostredníctvom elektronického formulára na webe Nadácie SPP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej Šebesta
Firmy a inštitúcie SPP Slovenský plynárenský priemysel