Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nafta
Ilustračné foto. Nafta, a.s.
3. 09. 2018 11:23 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Nafta nadviazala úzku spoluprácu s rakúskou firmou OMV

Spoločnosti podpísali zmluvu, ktorej účelom je definovanie podmienok poskytnutia vzájomnej podpory v prípade vzniku mimoriadnej situácie v budúcnosti.

Slovenský prevádzkovateľ podzemných zásobníkov plynu, spoločnosť Nafta, podpísal zmluvu o spolupráci so spoločnosťou OMV Austria Exploration & Production GmbH. „Účelom zmluvy je definovanie podmienok poskytnutia vzájomnej podpory v prípade vzniku mimoriadnej situácie v budúcnosti. V záujme zvýšenia efektivity pri odstraňovaní mimoriadnej situácie sú obe spoločnosti pripravené si navzájom pomôcť vyčlenením svojej technológie alebo ľudských zdrojov,“ informovala firma Nafta.

Spoločnosť Nafta pre prípad vzniku mimoriadnej situácie disponuje záchrannou zložkou, banskou záchrannou službou. „Členovia banských záchranných staníc pravidelne absolvujú cvičenia zvládania rôznych druhov mimoriadnych situácií aj v súčinnosti s ostatnými záchrannými zložkami,“ uviedol riaditeľ divízie podzemných zásobníkov zemného plynu Ladislav Goryl.

Spoločnosť Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným 56,15-percentným akcionárom spoločnosti Nafta je firma SPP Infrastructure, spoločnosť Czech Gas Holding Investment vlastní 40,45 % akcií. Firma na trhu prieskumu a ťažby uhľovodíkov pôsobí už 105 rokov a na trhu podzemného skladovania plynu 45 rokov.

Odporúčané články

Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019) Slovenský InoBat spolu s ČEZom preskúmajú skladovanie energie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X