Neustály tlak na zvýšenú energetickú efektívnosť výrobných procesov sa odzrkadlil aj v automobilovom priemysle

Pexels photo 169677.jpeg
Foto: Pexels Photo

Narastajúci dopad na zvýšenie efektívnosti a minimalizácia energetickej náročnosti pri výrobných procesoch sa odzrkadlil vo viacerých priemyselných odvetviach, nevylučujúc automobilový priemysel, ktorý vo väčšine európskych krajín patrí na popredné priečky.

Európsky tlak vyvíjaný na zníženie celkových emisií, ako aj nový prístup k alternatívnym zdrojom energie, si vyžaduje zmeny vo výrobných procesoch.

Postupne sa začína klásť väčší dôraz na nové formy použitej energie pri výrobe, ktorá z vynaloženého energetického hľadiska by mala racionálne pristupovať k spotrebovanej energii pri samotnej výrobe. Energeticky efektívne výrobné procesy sa už udomácnili vo viacerých západoeurópskych krajinách, ktoré idú príkladom zvyšku Európy.

Narastajúci dopad na zvýšenie efektívnosti a minimalizácia energetickej náročnosti pri výrobných procesoch sa odzrkadlil vo viacerých priemyselných odvetviach, nevylučujúc automobilový priemysel, ktorý vo väčšine európskych krajín patrí na popredné priečky. Ukážkovým príkladom je práve Nemecko, ktoré pri miliónoch vyrobených vozidiel ročne myslí aj na túto dôležitú súčasť pri ich produkcii.

Práve tieto nadobudnuté skúsenosti, ktoré si osvojili viaceré nemecké spoločnosti pôsobiace v automobilovom priemysle, dali priestor na vznik špeciálnej online konferencie organizovanou pod záštitou AHK Slowakei. Koncom apríla sa v dňoch 27. až 29. 4. 2021 bude konať obchodná cesta Energeticky efektívne výrobné procesy v automobilom priestore, ktorá odštartuje odbornou online konferenciou počas konania prvého dňa akcie.

Na odbornej konferencii vystúpia nemeckí a slovenskí odborníci z branže. Inovatívne nemecké spoločnosti predstavia svoje technológie a produkty, best practices a know how z Nemecka. Po ukončení prvého dňa konferencie budú nasledovať online individuálne kooperačné rozhovory s nemeckými firmami s cieľom nadviazania nových obchodných kontaktov a vzťahov do budúcnosti. Tieto individuálne kooperačné rozhovory sa budú konať až do 29. apríla 2021. Účasť na odbornej konferencii, ako aj individuálnych obchodných rozhovoroch je bezplatná. Projekt je organizovaný v rámci exportnej energetickej iniciatívy s finančnou podporou Spolkového ministerstva hospodárstva a energetiky (BMWi). 

Nemecké spoločnosti, ktoré vystúpia na konferencii s prezentáciami, a s ktorými bude možnosť realizovať individuálne obchodné rozhovory:

Všetky body programu budú simultánne tlmočené do slovenského jazyka.

Účasť na odbornej online konferencii Energeticky efektívne výrobné procesy v automobilom priestore je bezplatná a zúčastniť sa jej môžu všetci záujemci, ktorých zaujíma práve problematika energetickej efektívnosti pri výrobných procesoch. Účastníci sa môžu registrovať prostredníctvom oficiálnej stránky Ahk.sk, kde nájdu aj kompletný program konferencie.

Konferencia okrem odborného programu ponúkne aj bezplatnú možnosť dohodnúť si individuálne obchodné rozhovory s predstaviteľmi spoločností, ktoré odprezentujú svoje skúsenosti z praxe.

Viac informácii o konferencii, ktorá sa bude konať 27. apríla vrátane bezplatnej registrácie nájdu záujemci na stránke podujatia Ahk.sk.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom