Nissan oznámil veľkú investíciu do vývoja batérií pre elektromobily, prijme tisíce inžinierov

Nissan
Japonská automobilka Nissan. Foto: archívne, SITA/AP

Japonská automobilka Nissan oznámila, že v najbližších piatich rokoch na investície do vývoja lacnejších a výkonnejších batérií pre elektromobily vynaloží dva bilióny jenov. Generálny riaditeľ firmy Makoto Učida v pondelok povedal, že do účtovného roku 2030 bude Nissan vyrábať 15 nových elektrických vozidiel.

Nissan chce dosiahnuť 50-percentnú „elektrifikáciu“ svojej škály modelov. Medzi elektrické automobily však firma zahŕňa aj hybridy a iné druhy environmentálne priateľských modelov.

Snaha automobilky sa sústreďuje na elektrické vozidlá s cieľom zredukovať emisie a naplniť rôzne potreby zákazníkov, uviedol Učida. Nissan zníži emisie uhlíka aj vo svojich závodoch, dodal. Učida ďalej povedal, že Nissan prijme tritisíc inžinierov, aby posilnil svoj výskum, vrátane výskumu v oblasti digitálnych technológií pre automobily.

Vďaka inováciám batérií sa náklady na elektromobily znížia na úrovne porovnateľné s benzínovými autami, poznamenal šéf Nissanu. Všetky hlavné automobilky, vrátane firmy Toyota, ktorá je japonským rivalom Nissanu, vyvíjajú elektrické vozidlá. Dôvodom sú obavy z klimatickej zmeny.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Nissan