Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Transpetrol zásoby ropa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zásobník ropy firmy Transptrol. SITA
1. 08. 2013 13:20 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Núdzové zásoby ropy bude spravovať nový podnik

Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR pripravila návrh krokov pre založenie novej Spoločnosti pre skladovanie a takisto vznik Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov. Vznik nových inštitúcií vyplýva zo zákona o núdzových zásobách ropy a ropných výrobkov, ktorý ešte v júni schválili poslanci Národnej rady SR.

Spomínaná spoločnosť by podľa materiálu, ktorý sa nachádza v pripomienkovom konaní, mala byť založená ako spoločný podnik, ktorý by Správa štátnych hmotných rezerv založila spolu so spoločnosťou Transpetrol. Správa rezerv by po súhlase vlády vložila do novej spoločnosti nepeňažný vklad, ako napríklad skladovacie zariadenia a ich príslušenstvo slúžiace na skladovanie ropy a ropných výrobkov. Pomer akcií správy rezerv a Transpetrolu bude závisieť od pomeru nepeňažných vkladov, pričom sa podľa návrhu predpokladá, že Transpetrol bude spoločnosť kontrolovať.

Agentúra pre núdzové zásoby by mala byť podľa návrhu založená novou spoločnosťou, spolu s vybranými podnikateľmi. Zakladateľská zmluva a stanovy by mali zabezpečiť kontrolu štátu, aby núdzové zásoby neboli ovládané vybranými podnikateľmi. Agentúra by mala pre vybraných podnikateľov poskytovať službu udržiavania núdzových zásob a podnikatelia by mali agentúre za túto službu platiť zmluvnú odplatu.

Odporúčané články

Zisk Transpetrolu sa vlani prepadol o vyše polovicu Ropovod Bratislava- Schwechat je na zozname projektov EÚ

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X