PMÚ súhlasil so vznikom spoločného podniku SPP a ČEZ ESCO

SPP
Ilustračné foto SITA

Vzniku spoločnosti ESCO Slovensko už nič nestojí v ceste. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) totiž schválil vytvorenie spoločného podniku Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) a ČEZ ESCO. „Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií sme dospeli k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia, a rovnako je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

SPP vloží peňažný vklad

Do spoločného podniku ČEZ ESCO vloží svoje slovenské dcéry AZ Klima SK, ČEZ Distribučné sústavy, ČEZ Servis, e-Dome, KLF Distribúcia a Spravbytkomfort. Spoločnosť SPP recipročne vloží do spoločného podniku peňažný vklad v príslušnej nekonkretizovanej hodnote. ČEZ ESCO a SPP budú mať v ESCO Slovensko rovnocenný 50 % podiel.

Projekty EPC

Medzi produkty, na ktoré sa spoločnosť ESCO Slovensko zameria, patria okrem iného projekty energetických úspor v budovách formou EPC, pri ktorých majitelia budov nemusia do investícií vkladať vlastné prostriedky, pretože sa splácajú priamo z peňazí usporených za energie. Taktiež sa nová firma zameria na energetické audity a poradenstvo, na strešné fotovoltické elektrárne, na kogeneračné jednotky a ekologické teplárenstvo, či na prevádzku a servis energetických zariadení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ ESCOPMÚ Protimonopolný úrad SRSPP Slovenský plynárenský priemysel