Podvodné telefonáty naďalej trápia slovenských odberateľov elektriny

Peniaze ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com

Neznáma osoba volá zákazníkom, od ktorých žiada zaplatenie pokuty za údajný neoprávnený odber elektriny.

Podvodné telefonáty o nelegálnom odbere elektriny naďalej trápia slovenské energetické spoločnosti. Najnovšie na telefonáty od neznámej osoby upozornila Stredoslovenská energetika (SSE). „V posledných dňoch zaznamenali naši zákazníci telefonáty od neznámej osoby o zistenom neoprávnenom odbere. Volajúci vyzýva na okamžitú úhradu peňažných prostriedkov. Je veľmi agresívny, vyhráža sa zákazníkom nahlásením neoprávneného odberu na polícii. Pretože ide o trestný čin, zákazníkov označuje za delikventov,“ upozornila hovorkyňa SSE Michela Krivá.

Tento druh hovorov prebieha z telefónneho čísla so slovenskou predvoľbou, ktorá bola v poslednom období komunikovaná aj na viacerých webových portáloch. „Ide o číslo +421971217265. Pri spätnom volaní zákazník zistí, že ide o telefónne číslo so zvýšenou tarifou a následne, že číslo neexistuje,“ dodala Krivá.

Stredoslovenskí energetici upozorňujú, že nikdy nerealizujú takéto hovory. „Preto vystríhame našich zákazníkov, aby boli opatrní v prípade, že niekto podobným spôsobom žiada úhrady,“ konštatovala Krivá. SSE upozorňuje svojich zákazníkov, aby telefónne číslo s predvoľbou “0971“ nedvíhali, a ak ho zodvihnú, aby v nijakom prípade nerealizovali platbu, ktorú ich volajúci núti uhradiť.

„Ak majú zákazníci akékoľvek otázky alebo pochybnosti, môžu kontaktovať Zákaznícku linku pre domácnosti na telefónnom čísle 0850 111 468 alebo 0906 252 525, kde im veľmi radi pomôžeme,“ uzavrela Krivá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSE Stredoslovenská energetika