Policajti boli znova v Mochovciach

NAKA, polícia SR, Dunajská Streda
Protiteroristická jednotka NAKA. Foto: facebook.com/policiaslovakia

Článok bol aktualizovaný

Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru (NAKA) zasahovala v areáli Atómovej elektrárne Mochovce. Podľa informácií agentúry SITA by sa policajná razia mala týkať jedného z dodávateľov dostavby nových mochoveckých jadrových blokov, talianskej spoločnosti Solesi.

Slovenské elektrárne policajný zásah potvrdili

Slovenské elektrárne (SE) potvrdili policajná akciu v areáli Atómovej elektrárne Mochovce. „Môžem potvrdiť, že u jednej z dodávateľských firiem, ktorá má svoje kancelárie v areáli Mochoviec, prebehla razia NAKA. Táto akcia sa netýka Slovenských elektrární, ale obchodného sporu medzi jedným z dodávateľov Slovenských elektrární a jeho subdodávateľom,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk manažér externých vzťahov a komunikácie SE Miroslav Šarišský.

Spory medzi dodávateľmi

Slovenské elektrárne si podľa neho plnia všetky svoje záväzky voči dodávateľom riadne a načas. „Spory medzi dodávateľmi a subdodávateľmi nekomentujeme. Na ich riešenie slúžia najmä mechanizmy dohodnuté vo vzájomných zmluvách dodávateľov a subdodávateľov a možnosti existujúce v slovenskom právnom poriadku,“ konštatoval Šarišský.

Akcia „Dlžník“

Ako pre agentúru SITA doplnil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, špecializovaný tím NAKA, známy ako „tím Elektro“, v stredu zasahoval okrem areálu jadrovej elektrárne Mochovce aj v Bratislave. „Išlo o policajnú akciu ‚Dlžník‘ s cieľom zaistiť účtovné doklady súvisiace s činnosťou jedného z dodávateľov dostavby 3. a 4. bloku,“ uviedol.

Dvojmiliónová pohľadávka

Vo veci je podľa Slivku začaté trestné stíhanie pre zločin zvýhodňovania veriteľa v súvislosti s nezaplatenými pohľadávkami za viac ako 2 milióny eur. „Tím NAKA naďalej intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony na preverenie podozrení pri dostavbe 3. a 4. bloku elektrárne,“ dodal pre agentúru SITA Slivka s tým, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie informácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Atómová elektráreň MochovceNAKA Národná kriminálna agentúra