PORADŇA: Za elektrinu a plyn treba platiť bankovým prevodom. Ušetríte!

ZSE energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com

Energetici sú presvedčení, že najlepšie pre zákazníkov je, keď majú zriadený online účet a majú tak všetky svoje platby pod kontrolou.

Západoslovenskí energetici odporúčajú svojim zákazníkom platiť faktúry za elektrinu či plyn bankovým prevodom alebo zriadením inkasa. Podľa Západoslovenskej energetiky (ZSE) sú takéto formy platby výhodnejšie ako úhrada klasickou poštovou poukážkou na pošte. „Zriadením trvalého príkazu alebo inkasnej platby zákazník ušetrí ročne najmenej šesť eur. Navyše spotrebiteľ predíde potenciálnym problémom, ktoré môžu vzniknúť, ak platbu zabudne zrealizovať, respektíve ju uhradí pod nesprávnym variabilným symbolom,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.

Online účet

Energetici sú presvedčení, že najlepšie pre zákazníkov je, keď majú zriadený online účet a majú tak všetky svoje platby pod kontrolou. V rámci online účtu majú totiž zákazníci kompletný prehľad o svojich odberných miestach, službách, platbách a faktúrach. „Tie môžu bezplatne uhradiť priamo cez online účet. Zároveň si môžu zmeniť deň splatnosti a výšku zálohových platieb za energie tak, ako im vyhovuje,“ dodala Dobošová s tým, že výhodou je aj notifikácia o blížiacom sa termíne splatnosti zálohovej platby.

Viaceré odberné miesta

Cez online účet môžu spotrebitelia spracovávať aj viaceré odberné miesta. „To je výhodné napríklad v prípade starších rodinných príslušníkov, ktorí doteraz platia zálohové platby šekom. Teraz môžu poveriť osobu, ktorá si priradí ich odberné miesto v rámci online účtu a môže cez neho realizovať všetky platby, respektíve robiť iné úpravy,“ doplnila Dobošová.

V online účte si môže zákazník napríklad upraviť kontaktné údaje, zmeniť sadzbu za elektrinu, urobiť online prepis odberateľa elektriny, zadávať online žiadosti alebo si aktivovať rôzne služby, ktoré im poskytuje dodávateľa energií. „Požiadavky zadané v online účte sa spracúvajú plne automaticky a kvôli bezpečnosti sú všetky aktívne operácie overované cez SMS kód,“ konštatovala Dobošová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika