Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
15. 08. 2013 10:20 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Potvrdené! Slovakia Energy kupuje Energetické Centrum

Spojenie dvoch alternatívnych dodávateľov na slovenskom trhu s dodávkami energií je potvrdené. Spoločnosť Slovakia Energy potvrdila, že odkupuje od švajčiarskej spoločnosti Cromicron stopercentný obchodný podiel vo firme Energetické Centrum. „Ukončenie procesu prevzatia spoločnosti sa očakáva do konca septembra. Prevzatím Energetického Centra sa zvýši počet zákazníkov o viac než 130-tisíc. Táto zmena sa nedotkne služieb, ktoré sú zákazníkom poskytované,“ uviedol konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík.

Slovakia Energy neskrýva, že v budúcnosti možno odkúpi aj ďalšieho alternatívneho dodávateľa energií. „Konsolidácia energetického trhu je podľa nás prirodzený jav. Na českom a slovenskom trhu je veľké množstvo dodávateľov bez dlhodobej perspektívy, v budúcnosti teda nevylučujeme ďalšie podobné akvizície,“ konštatoval Písařík.

Začiatkom tohto roka získala Energetické Centrum švajčiarska spoločnosť Cromicron, keď alternatívneho dodávateľa energií odkúpila od firmy Energy Supplier No. 1. Energetické Centrum na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov. Firma je známa tým, že od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR dostala rekordnú pokutu vo výške jedného milióna eur. Regulátor zistil viacero porušení zákona, z ktorých najvážnejším bolo účtovanie vyšších cien elektriny, ako úradom stanovených maximálnych cien. Spoločnosť taktiež podľa regulačného úradu nedodržiavala lehoty na reklamácie, nepodávala úradu potrebné informácie, či sa vyhýbala vracaniu preplatkov.

Spoločnosť Slovakia Energy je jedným z najvýznamnejších alternatívnych dodávateľov elektriny na Slovensku. Na slovenský trh spoločnosť vstúpila v roku 2007, kedy začala dodávať elektrinu malým a stredným podnikom. Od roku 2009 začala spoločnosť predávať elektrinu aj domácnostiam. V druhej polovici roku 2011 vstúpila na trh so zemným plynom a túto komoditu dodáva zákazníkom zo segmentu domácností a podnikov. Spoločnosť Slovakia Energy je vlastnená materskou spoločnosťou Bohemia Energy, ktorá patrí medzi alternatívnych dodávateľov elektriny a plynu v Českej republike.

Odporúčané články

Liberalizácia trhu s dodávkami energií napreduje Regulátor hľadá záchrancov pri dodávkach elektriny a plynu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X