Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IMS ZSE
Ilustračné foto ZSE
9. 06. 2019 13:27 Spotrebiteľ Dargaj.jpg od vEnergetike.sk/SITA

Pozor! Na západnom slovensku vyčíňa podvodník.

Neznáma osoba sa vydáva za zamestnanca Západoslovenskej distribučnej a inkasuje od zákazníkov platbu za výmenu elektromera.

Na západnom Slovensku vyčíňa energetický podvodník. Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v uplynulých dňoch kontaktovali viacerí jej zákazníci s informáciou o podvodnom konaní neznámej osoby, ktorá sa vydáva za zamestnanca spoločnosti. „Podvodné konanie spočíva v tom, že táto osoba navštívi zákazníka a inkasuje od neho platbu za výmenu elektromera,“ informovala hovorkyňa ZSD Michaela Dobošová s tým, že podvody boli zaznamenané v Myjave. „Nie je však vylúčené, že sa táto osoba presunie aj do iných regiónov,“ zdôraznila Dobošová.

Západoslovenskí energetici upozorňujú, že výmenu elektromera pritom realizujú bezplatne a v prípade, ak sa elektromer nachádza na dostupnom mieste, môžu ju zrealizovať aj bez prítomnosti zákazníka. „V takom prípade nechávajú naši zamestnanci na mieste výmeny elektromera oznam na oficiálnom tlačive spoločnosti, že výmenu zrealizovali. Zákazníci nám dali k dispozícii práve toto tlačivo, ktoré podvodník našiel a pripísal naň údaj o platbe za takúto výmenu a príslušnú sumu následne od zákazníka prijal,“ dodala Dobošová.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná žiada svojich zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade požadovanú sumu neuhrádzali. „Výmena elektromera je bezplatná služba, navyše naša spoločnosť nikdy nevyžaduje od svojich zákazníkov platbu v hotovosti. Zároveň svojich zákazníkov upozorňujeme, že osoba konajúca v mene našej spoločnosti musí byť viditeľne označená služobným preukazom,“ uzavrela Dobošová s tým, že v prípade akýchkoľvek pochybností o dôveryhodnosti osoby, ktorá tvrdí, že je oprávnená konať v mene spoločnosti ZSD, sa zákazníci môžu obrátiť na jej zákaznícku linku.

K téme

Na východe Slovenska vyčíňa energetický podvodník Na západe Slovenska sa znova objavil energetický podvodník

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou Teplé počasie sa končí, prudké ochladenie prinesie na Slovensko mrazy a na hory sneh Foto: Výbor vypočúval kandidátov na ústavných sudcov, do parlamentu posunul všetkých záujemcov Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Stíhanie korupcie na Slovensku ostáva žalostné, k zmenám prispela aj kauza Kuciak

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X