Prázdninový režim na slovenských čerpačkách bude pokračovať

Benzín
Foto: ilustračné, Thinkstock

Ceny pohonných látok na slovenských čerpacích staniciach by sa nemali v nasledujúcich dňoch výrazne meniť. Od vývoja cien čierneho zlata závisí aj vývoj cien benzínu a nafty na našich čerpacích staniciach. „Vzhľadom na vývoj v predchádzajúcich týždňoch, kedy bola aktivita na ropnom trhu utlmená, očakávame, že benzín na našich pumpách bude v nasledujúcom týždni taktiež stagnovať alebo len veľmi mierne rásť o pár desatín percenta,“ uviedla pre agentúru SITA analytička Poštovej banky Jana Glasová.

Tankujeme lacnejšie ako začiatkom roka

Ceny benzínu na našich pumpách sa minulý týždeň takmer nemenili. Priemerná cena 95-oktánového benzínu sa v 30. tohtoročnom týždni oproti predchádzajúcemu týždňu znížila o 0,1 % a nachádzala sa tak na úrovni 1,174 eur za liter. Nevýrazný vývoj zaznamenal aj 98-oktánový benzín, jeho cena sa však zvýšila o 0,1 % na úroveň 1,363 eur za liter. Ceny nafty sa nezmenili a zotrvali na hodnote 1,046 eur za liter. „V porovnaní s úvodom roka, kedy boli ceny pohonných látok najvyššie, je benzín aj nafta lacnejšia o zhruba 11 až 17 %,“ dodala Glasová.

Trh s ropou Brent

Počas minulého týždňa (30. týždeň) sa ropa Brent opäť vyvíjala v podstate stabilne a pohybovala sa v okolí hladiny 43 až 44 amerických dolárov za barel. Svedkami takéhoto prázdninového režimu na ropnom trhu sme boli aj počas minulého týždňa. „Ani výrazný prepad ropných zásob v USA cenami ropy príliš nezamával. Rast cien je naďalej brzdený zvyšujúcim sa počtom nakazených v Spojených štátoch,“ konštatovala Glasová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Glasová
Firmy a inštitúcie Poštová banka