Pre dobrú vec môže športovať celé Slovensko

Vse city run 2021 vseo sirka.jpg
Foto: VSE

Už od nedele 6. júna môže každý, kto rád bicykluje, behá či chodí na túry, svojim pohybom podporiť Ligu za duševné zdravie.

Spoločnosť Východoslovenská energetika je partnerom podujatia VSE CITY RUN – jedného z najväčších slovenských charitatívnych behov. Jeho 13. ročník bude väčší, virtuálny a uskutoční sa v termíne od 6. do 20. júna 2021.

Keď RUN nie je iba BEH

Ako pôvodný názov i doterajšia história podujatia naznačujú, už tisíce bežcov prebehlo centrom vybraných miest na východnom Slovensku. Tento ročník bude iný. Organizátori sú odhodlaní vyťažiť z virtuálnych možností aplikácie iWatt maximum, a tak sa podujatia môže zúčastniť každý, kto sa rád venuje behu, cyklistike či pešej turistike. A nie len v meste.

Virtuálny, teda nový, moderný a bez hraníc

Virtuálny VSE CITY RUN znamená, že športovať a hýbať sa môže ktokoľvek v akomkoľvek čase a dokonca aj opakovanie, teda každý deň v termíne od 6. do 20. júna. Tiež z akéhokoľvek miesta na Slovensku či na svete.

Podujatie, ktoré má dušu

VSE CITY RUN ostáva charitatívnym podujatím, pre tento rok dokonca behom, ktorý má dušu. Ak sa podarí spoločne nabehať, nachodiť či nabicyklovať 400 tisíc kilometrov, spoločnosť VSE daruje Lige za duševné zdravie 15 tisíc eur. Presne toľko stojí jeden mesiac prevádzky linky dôvery Nezábudka.

Pandémia Covid-19 zničila omnoho viac než len šnúru športových podujatí. Pripravila ľudí o život, o prácu a nenahraditeľnú vnútornú rovnováhu. I preto sa za pomocnou rukou a terapiou s nádejou pozerajú tisíce ľudí na celom Slovensku. Riešenia nie sú jednoduché. Mnohé ponúka i Liga za duševné zdravie, ktorá už 20 rokov bojuje za zrovnoprávnenie telesného a duševného zdravia tým, že sa zasadzuje za ochranu, podporu a zvýšenie informovanosti o problémoch s duševnými poruchami v spoločnosti. A v čase odlúčenia, straty sociálnych kontaktov a spoločenských istôt sa význam existencie takejto pomoci výrazne zvyšuje. Prvým kontaktom a nárazníkovou zónou je aj Linka dôvery  Nezábudka, ktorá je tu 24 hodín denne bezplatne pre všetkých, ktorí hľadajú rýchlu prvú pomoc pre svoju dušu.

Aplikácia iWatt

Behať, bicyklovať, alebo zbierať kilometre na turistike umožní aplikácia iWatt, ktorá ráta každý pohyb. Účasť na podujatí je bezplatná, nulové štartovné, stačí sa vopred zaregistrovať cez aplikáciu iWatt.

  1. Stiahnite si aplikáciu, získate ju bezplatne (App StoreGoogle Play)
  2. Následne si vyberte podujatie VSE CITY RUN, aby boli vaše športové výkony (kilometre) započítané v prospech tohto podujatia

Viac na stránke podujatia www.cityrun.sk alebo na stránke www.iwatt.sk

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Liga za duševné zdravieVSE Východoslovenská energetika