Prievidzskí teplári vyhlásili tendre za vyše 10 miliónov eur, nový zdroj tepla nahradí uhlie

Radiátor
Foto: Ilustračné, thisismoney.co.uk

Spoločnosť Prievidzské tepelné hospodárstvo pokračuje v prípravách na zabezpečenie vykurovania domácností v Prievidzi po roku 2023. Firma v stredu zverejnila vo Vestníku verejného obstarávania súťažné podklady k dvom tendrom v súhrnnej hodnote 10,68 milióna eur.

Dôvodom rozsiahlej investície je ukončenie výroby tepla z domáceho uhlia v Elektrárni Nováky na konci roka 2023. Predmetom prvej zákazky s predpokladanou hodnotou 1,2 milióna eur je dodanie a montáž kogeneračnej jednotky v areáli bývalej bane Cígeľ. Druhá zákazka za takmer 9,5 milióna eur sa týka budovania tepelného napájača, ktorý prepojí základný zdroj tepla v bani Cígeľ s budúcim novým tepelným zdrojom priamo v Prievidzi.

Prievidzské tepelné hospodárstvo vo verejnom obstarávaní zvolilo metódu súťažného konania s rokovaním. Zapojiť sa do neho môže každý subjekt, ale len tie, ktoré prejdú predbežným výberom, budú vyzvané na predloženie prvotných ponúk a ďalšie rokovanie. Lehota na predkladanie žiadostí o účasť vo verejnom obstarávaní bola stanovená do 31. januára 2022.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Elektrárne NovákyPrievidzské tepelné hospodárstvo