Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teláreň Veolia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tepláreň spoločnosti Veolia v bratislavskej Petržalke. vEnergetike.sk
4. 02. 2019 11:53 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Protimonopolný úrad schválil koncentráciu Veolia Energia Slovensko a piatich firiem

Veolia Energia Slovensko získala priami výlučnú kontrolu nad firmami SI Teplo, SI HECU a GasTrading so sídlom v Leviciach, ako aj Slovintegra Energy a Biatec Energy so sídlom v Bratislave.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a. s, Bratislava nad piatimi firmami. Ide o spoločnosti SI Teplo, s. r. o., SI HECU, s. r. o. a GasTrading, s. r. o., so sídlom v Leviciach, ako aj o firmy Slovintegra Energy, a. s., a Biatec Energy, s. r. o., so sídlom v Bratislave. Informoval o tom v pondelok PMÚ s tým, že rozhodnutie o koncentrácii nadobudlo právoplatnosť 1. februára.

„Predmetná koncentrácia nebude mať negatívny dopad na súťaž ani z pohľadu celoslovenského pôsobenia skupiny Veolia,“ uviedla hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská. V oblasti výroby a dodávok tepla podľa úradu pôsobí na trhu okrem štátnych teplární aj viacero ďalších spoločností prevádzkujúcich teplárne vo viacerých lokalitách v rámci SR (napríklad skupiny STEFE, ENGIE, ČEZ). „V tomto prípade úrad zobral do úvahy aj skutočnosť, že cenotvorba a štandardy výroby, distribúcie a dodávok tepla podliehajú regulácii Úradu pre reguláciu sieťových odvetví,“ priblížila Oľšavská.

Koncentrácia nenaruší súťaž

Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia. „Úrad neposudzoval už pred koncentráciou existujúce štrukturálne vzťahy medzi nadobúdanými spoločnosťami, ale len vzťahy, ktoré v dôsledku danej koncentrácie medzi nimi vznikajú. Pritom zistil, že ide o zanedbateľné horizontálne, resp. aj vertikálne prepojenia,“ dodala Oľšavská.

Skupina Veolia je na Slovensku činná v rámci energetických služieb, a to primárne prostredníctvom spoločnosti Veolia a jej dcérskych spoločností. Hlavnou činnosťou spoločnosti Veolia je prevádzka tepelno-technických zariadení, ich údržba, oprava a komplexná modernizácia, výroba a distribúcia tepla a teplej úžitkovej vody. Skupina Veolia poskytuje tiež technickú správu budov a zabezpečuje projekt energetickej efektívnosti v sektore verejnej správy na Slovensku.

Služby pre priemyselných klientov zabezpečujú spoločnosti SLOVEO, a.s., a Veolia Utilities Žiar nad Hronom, a.s., (VUZH). Medzi ďalšie aktivity tejto spoločnosti patrí dodávka a distribúcia elektrickej energie v lokálnej distribučnej sieti a ďalšie. V oblasti výroby a veľkoobchodného predaja elektrickej energie na Slovensku pôsobia Veolia, VUZH, Veolia Energia Východné Slovensko, s.r.o., a PPC Energy, a.s.

Skupina ja aktívna aj v oblasti environmentálnych služieb

V sektore vodohospodárskych služieb pôsobí skupina Veolia prostredníctvom spoločností Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s., Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s., a ČOVSPOL, a.s. Na Slovensku skupina Veolia poskytuje tiež environmentálne a logistické služby, inžinierske, poradenské a školiteľské služby, služby špeciálnych meraní, služby technického a stavebného dozoru, odborné prehliadky a skúšky plynových, tlakových a elektrických zariadení, služby kontroly meradiel a iné súvisiace služby.

Spoločnosť Slovintegra Energy vyrába a predáva elektrickú energiu, teplo a poskytuje podporné služby sekundárnej a terciárnej regulácie. Hlavnou podnikateľskou činnosťou spoločnosti GasTrading je distribúcia a dodávka zemného plynu prostredníctvom vlastnej lokálnej distribučnej siete. Spoločnosť SIH vyrába a dodáva technologickú vodu upravenú chladením na báze studenej vody konverziou z tepla, pričom nosičom tepla je horúca voda. Spoločnosť SI Teplo vyrába a predáva teplo, nakupuje a predáva pitnú vodu pre komunálnu sféru v meste Levice. Spoločnosť Biatec Energy vyrába elektrickú energiu, ktorú následne dodáva do rozvodnej siete.

Odporúčané články

Benzínky Oktan chce vlastniť aj firma Progress Trading Teplárenstvo v Prešove ovládnu Česi

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Kajakári Gelle a Petrušová skončili na MS tesne pod pódiom, od medailí ich delili sekundy Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Na väčšine územia Slovenska hrozia búrky, meteorológovia varujú aj pred horúčavami Víťazstvo nad Španielskom sa nerodilo ľahko, slovenské volejbalistky na ME predviedli aj „ďakovačku“ Vladimír sa stratil v pohorí Tribeč, nezvestného mladíka našli bez známok života Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X