O regulačný úrad chcú zatiaľ zabojovať štyria kandidáti

ÚRSO
SITA Bývalý šéf ÚRSO Jozef Holjenčík

Toľko obálok zatiaľ prišlo na ministerstvo. Samotné výberové konanie bude v stredu.

Záujem o post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) majú zatiaľ štyria kandidáti. „Nateraz evidujeme štyri prijaté obálky s príslušným označením,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk Juraj Rybanský z odboru komunikácie Ministerstva hospodárstva SR. Záujemcovia o post šéfa regulačného úradu môžu svoje prihlášky poslať na ministerstvo ešte počas pondelka.

Následne zaslané prihlášky posúdi a vyhodnotí tajomník výberovej komisie. „Urobí tak až po uplynutí termínu na podávanie prihlášky,“ reagoval Rybanský na otázku, či sa už dajú menovať záujemcovia o post riaditeľa ÚRSO. Samotné výberové konanie bude v stredu 28. júna 2017. „V ten istý deň výberová komisia oznámi meno víťazného kandidáta, ktoré odporučí ministrovi hospodárstva. Minister toto odporúčanie vezme do úvahy pri personálnom návrhu na post predsedu ÚRSO, ktorý predloží Vláde SR na schválenie,“ konštatoval Rybanský.

Splnenie požiadaviek na kandidáta bude hodnotiť na výberovom konaní výberová komisia, ktorú určí minister hospodárstva. Výberová komisia bude zložená z ôsmich členov s hlasovacím právom. Ako už viackrát zopakoval minister hospodárstva Peter Žiga, v komisii by mali mať svojich členov aj zástupcovia zamestnávateľov a samospráv. Nový šéf regulačného úradu by mal byť známy začiatkom letných mesiacov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví