Rosnefť plánuje zvýšiť produkciu plynu

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ruská ropná spoločnosť plánuje v tomto roku vyťažiť 55 mld. kubických metrov plynu a v budúcom roku viac ako 63 mld. kubických metrov.

Ruská spoločnosť Rosnefť predpokladá, že jej produkcia plynu v tomto roku dosiahne úroveň 55 mld. kubických metrov a v budúcom roku sa zvýši na viac ako 63 mld. kubických metrov. Firma to v utorok uviedla pre agentúru Reuters. Rosnefť, podľa produkcie najväčšia ropná spoločnosť na svete, s ktorej akciami sa obchoduje na burze, plánuje vybudovať závod na skvapalňovanie zemného plynu (LNG) na ruskom Ďalekom východe. Počiatočná kapacita závodu má byť 5 mil. ton ročne a postaviť sa má v partnerstve s americkou firmou ExxonMobil.

Rosnefť uviedol, že v projekte závodu na skvapalňovanie zemného plynu na Ďalekom východe pokračuje podľa plánu napriek politickému napätiu medzi Západom a Moskvou pre ruskú anexiu ukrajinského polostrova Krym. Podľa ruskej firmy závod na Ďalekom východe sa postaví pre ázijsko-tichomorské trhy a pracovať má začať v rokoch 2018 – 2019. Podľa ropnej spoločnosti terajšie ceny skvapalneného plynu v ázijsko-tichomorskom regióne znamenajú, že projekt sa úspešne zrealizuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom