Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domácnosť úspory peniaze šetrenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto. Zdroj: FreeDigitalPhotos.net
16. 05. 2019 15:34 Aktuality od vEnergetike.skSITA

SIEA vydala domácnostiam 189 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu

V ôsmom kole projektu Zelená domácnostiam II Slovenské inovačná a energetická agentúra vydala domácnostiam poukážky na inštaláciu kotlov na biomasu za takmer 280 tis. eur.

V ôsmom kole projektu Zelená domácnostiam II vydala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) 189 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu. Celková hodnota vydaných poukážok v kole, ktoré bolo otvorené 14. mája 2019 a uzatvorené po 24 hodinách, je 279,7 tis. eur. Záujem domácností tak v tomto kole nepresiahol vyčlenenú sumu 800 tis. eur. „Väčšiu časť z nevyužitých prostriedkov už SIEA presunula do kôl určených pre tepelné čerpadlá a slnečné kolektory, podobne budú presmerované aj ďalšie uvoľnené zdroje,“ uviedol hovorca SIEA Stanislav Jurikovič.

Nasledujúce kolo určené pre kotly na biomasu bude vyhlásené skôr, ako uplynie 30-dňová lehota platnosti poukážok. Domácnosti, ktoré teraz vydané poukážky na kotly z rôznych dôvodov nevyužijú a budú sa chcieť uchádzať o nové v najbližšom kole, musia požiadať o predčasné ukončenie ich platnosti.

Ďalšie kolo na slnečné kolektory

V najbližšom deviatom kole projektu, ktoré bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 21. mája 2019, budú môcť domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštalácie slnečných kolektorov v celkovej sume 700 tis. eur. Do septembra 2019 plánuje SIEA vyhlásiť ešte 12 kôl v celkovej hodnote takmer 7 mil. eur. Počas prvých ôsmich kôl s vyčlenenými čiastkami po 800 tis. eur domácnosti získali poukážky v hodnote takmer 4,9 mil. eur.

Národný projekt Zelená domácnostiam II je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 MW.

Odporúčané články

Čo sa zmenilo v energetickej legislatíve? (jún 2019) Projekt Zelená domácnostiam II ponúkne záujemcom ešte deväť kôl

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Žilinský kraj má mnoho turistických lákadiel, najvyhľadávanejšou destináciou je Liptov Spartak Trnava postúpil v Európskej lige ďalej, drámu s Radnikom rozhodol po pokutových kopoch Dunajská Streda si vybojovala postup v Európskej lige, Cracoviu Krakov vyradila po predĺžení Aktualizované: Muž sa podpálil pred japonským veľvyslanectvom, polícia našla v zaparkovanom aute horľaviny

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X