Skupina MOL vlani s poklesom zisku

MOL
Ilustračná snímka. Zdroj: MOL

Medzinárodná ropná a plynárenská skupina MOL napriek náročnej situácii spôsobenej pandémiou a hospodárskou krízou v záverečnom kvartáli vlaňajška vytvorila zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob (čistá CCS EBITDA) na úrovni 464 miliónov dolárov. Za celý minulý rok čistá CCS EBITDA dosiahla úroveň 2,05 miliardy dolárov, čo bol v porovnaní s rokom 2019 pokles o 16 percent. Skupina o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zverejnila v piatok.

Nižšie príjmy

„V roku 2020 dosiahla EBITDA úroveň 2 miliardy dolárov a hoci boli naše príjmy v porovnaní s rokom 2019 nižšie, naša rýchla a včasná reakcia na krízu nám umožnila generovať ešte silnejší voľný cash flow než boli naše očakávania spred pandémie,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny MOL Zsolt Hernádi. Skupina MOL predpokladá, že v roku 2021 sa bude jej EBITDA pohybovať na úrovni 2,3 miliardy dolárov, keďže s veľkou pravdepodobnosťou nastane makroekonomické zotavenie.

Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti, v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách, zamestnáva 25-tisíc ľudí po celom svete a má v ropnom priemysle vyše storočnú históriu. V súčasnosti má skupina ťažobné aktivity v deviatich krajinách a prieskumné aktíva v 14 krajinách. Skupina MOL prevádzkuje v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku a vlastní tiež sieť 1 940 čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MOL Group