Slovakia Energy hrozí pokuta až 100-tisíc eur, možno nepostupuje korektne pri aktuálnom vyúčtovaní voči zákazníkom

Elektrina, peniaze

Skrachovanému alternatívnemu dodávateľovi Slovakia Energy hrozí pokuta až do výšky 100 tisíc eur. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) už začal preverovať, či spomínaný dodávateľ energií postupuje pri aktuálnom vyúčtovaní voči svojím zákazníkom korektne. „Ak sa ukáže že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať,“ informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Inšpektori z regulačného úradu kontrolujú v Slovakia Energy dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov a vydaných rozhodnutí a overujú správnosť a pravdivosť dokladov. „Zámerom kontroly je dohliadať a overiť si, či regulovaný subjekt Slovakia Energy pri zúčtovaní a vysporiadaní preddavkových platieb, záloh a vyúčtovania, postupuje voči odberateľom korektne a v súlade s platnými pravidlami a rozhodnutiami úradu. Ak sa ukáže že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať,“ povedal predseda ÚRSO Andrej Juris.

Koncom septembra skrachoval na Slovensku jeden z najväčších alternatívnych dodávateľov energií, spoločnosť Slovakia Energy. Tá pri dodávkach elektriny ovládala šesťpercentný podiel trhu v kategórii domácnosti a štvorpercentný trhový podiel pri malých podnikoch. Pri dodávkach plynu ovládala spoločnosť celkovo dvojpercentný trhový podiel. Na Slovensku získala počas trinástich rokov necelých 308-tisíc zákazníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Igaz
Firmy a inštitúcie Slovakia EnergyÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví