Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚJD Marta Žiaková
Predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR Marta Žiaková. ÚJD
17. 09. 2018 12:41 Aktuality od vEnergetike.sk

Slovenská predsedníčka ÚJD sa stala prezidentkou konferencie MAAE

V priebehu zasadnutia Generálnej konferencie budú prerokované a prijaté rezolúcie z oblasti jadrovej a radiačnej bezpečnosti, technickej spolupráce, nukleárnej vedy a bezpečnostných záruk.

Predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR (ÚJD) Marta Žiaková sa stala prezidentkou 62. zasadnutia Generálnej konferencie Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). V priebehu zasadnutia Generálnej konferencie budú prerokované a prijaté rezolúcie z oblasti jadrovej a radiačnej bezpečnosti, technickej spolupráce, nukleárnej vedy a bezpečnostných záruk.

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu so sídlom vo Viedni je medzinárodná organizácia v rámci OSN, ktorá je celosvetovým kontaktným bodom pre spoluprácu v oblasti mierového využívania atómovej energie. Jej poslaním je podporovať výskum a vývoj pre mierové účely, vrátane výroby elektrickej energie, zabezpečovať výmenu vedecko-technických informácií, vyvíjať bezpečnostné štandardy a na ich základe podporovať dosiahnutie vysokej úrovne jadrovej bezpečnosti, ako aj ochrany zdravia a životného prostredia pred nepriaznivými účinkami ionizujúceho žiarenia. Zavádza a administratívne vykonáva kontrolu záruk proti vojenskému zneužitiu jadrových materiálov. Nezastupiteľná je jej úloha v oblasti kontroly nešírenia jadrových zbraní. SR je členom MAAE od roku 1993.

„Členstvo SR v MAAE prispieva k presadzovaniu záujmov SR najmä v oblasti vedeckej a technickej spolupráce. Z tejto spolupráce majú prospech organizácie z oblasti energetiky, zdravotníctva, poľnohospodárstva, životného prostredia a iné. Dlhoročná spolupráca SR a MAAE v oblasti technických projektov je veľmi úspešná,“ informoval ÚJD.

Odporúčané články

Banky sa podieľajú na financovaní zelených projektov. Slovensko však stále zaostáva. Domácnosti sa po piatykrát pobijú o dotácie na fotovoltické panely

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Predsedníčka najvyššieho súdu dôveruje senátu, ktorý rozhodoval o rozpustení strany Mariana Kotlebu Podvodník okradol 85-ročného starčeka z Nitry, polícia hľadá svedkov Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky Peter „Ďuďo“ Dudák miloval more a slobodu, v Starej Tržnici sa rozlúčili so spevákom skupiny Hex Šrámková, Kučová aj Lacko postúpili do druhého kola kvalifikácie na US Open

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X