Spoločnosť Škoda JS dosiahla niekoľko miliardové tržby, do budúcnosti však potrebuje nové zákazky

104101982_3053974231382960_9108094431989860989_n.jpg
Generálny riaditeľ spoločnosti Škoda JS, a. s. František Krček. Foto: www.facebook.com

Spoločnosť Škoda JS, a.s., dosiahla podľa medzinárodných účtovných štandardov (IFRS) v minulom roku tržby z predaja výrobkov a služieb viac ako 3,3 miliardy CZK a zisk pred zdanením vyše 122 miliónov CZK.

Ako informovala firma, pre jej budúcnosť je dôležité podpísanie nových zákaziek na nasledujúce roky za viac ako 3,5 miliardy CZK. Vývoz zariadení a služieb presiahol vlani 1,5 miliardy CZK a na celkových výkonoch podniku sa podieľal takmer 46 percentami. Škoda JS dodávala do dvanástich krajín, najväčší podiel pripadol opäť na Slovensko, Ukrajinu a Maďarsko doplnené tentokrát o Veľkú Britániu.

Koronavírus komplikoval plnenie úloh

„Už dvadsaťjeden rokov sme v čiernych číslach, znovu končíme s kladným hospodárskym výsledkom. To svedčí o stabilite spoločnosti a aj o tom, že si vždy dokáže nájsť v perspektívnom odbore jadrovej energetiky nové príležitosti. Vlaňajší rok bol aj pre nás ťažký, epidémia COVID-19 a s ňou spojené opatrenia komplikovali plnenie úloh, najmä na zahraničných trhoch,“ uviedol k výsledkom generálny riaditeľ spoločnosti František Krček.

V rámci aktivít na Slovensku bol kľúčovou zákazkou firmy projekt dostavby 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne Mochovce. Podnik taktiež podľa zverejnených údajov zvládol prvú časť projektu transportu dvoch vysoko kontaminovaných tlakových nádob reaktora vrátane ich vnútroreaktorových častí na odstavenej slovenskej elektrárni Bohunice V1.

Pomáha s údržbou elektrární

Škoda JS je taktiež generálnym dodávateľom údržby zariadení primárneho okruhu všetkých šiestich blokov oboch slovenských jadrových elektrární.

Škoda JS a.s. je významnou európskou inžinieringovou a výrobnou spoločnosťou so skúsenosťami z výstavby a servisu jadrových elektrární.

Počas svojej existencie dodávala inžiniering, zariadenia a servis pre jadrové elektrárne, výskumné reaktory a sklady vyhoreného jadrového paliva v strednej a východnej Európe, Škandinávii, Francúzsku, Nemecku, USA, Rakúsku, Fínsku, Belgicku, či ČĽR. Škoda JS vyrobila a dodala 21 kompletných jadrových reaktorov typu VVER 440 a tri reaktory typu VVER 1000.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Atómová elektráreň MochovceŠkoda JS a.s.