Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
3. 02. 2014 12:21 Aktuality od vEnergetike.skSITA

SPP-distribúcia dá desiatky miliónov na informačný systém

Plynárenská distribučná spoločnosť chce vybudovať nový komplexný informačný systém. Predpokladá, že na projekt vynaloží od 20 do 30 miliónov eur.

Firma SPP-distribúcia plánuje vybudovať nový informačný systém. Plynárenská spoločnosť predpokladá, že na projekt vynaloží od 20 do 30 miliónov eur. Podnik už vyhlásil výberové konanie na dodávateľa. Od víťaza tendra očakáva vybudovanie a prevádzku komplexného informačného systému.

Nový komplexný informačný systém musí podporovať najmä procesy v oblasti distribúcie plynu, údržby siete a v oblasti vzťahov so zákazníkmi. Dodávateľa bude plynárenská distribučná spoločnosť vyberať na základe ponúknutej ceny. Do úvahy bude obstarávateľ brať aj čas, za aký je daná firma schopná zákazku naplniť a v akej kvalite. Firma neplánuje použiť elektronickú aukciu. S úspešným uchádzačom plánuje SPP-distribúcia uzavrieť zmluvu na dobu neurčitú. Záujemcovia môžu svoje ponuky posielať do 3. marca tohto roka.

Spoločnosť SPP-distribúcia, a. s. začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100-percentná dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu. Hlavnou činnosťou spoločnosti SPP-distribúcia je predaj distribučných kapacít, rozvojové aktivity, prevádzka a výkon údržby plynárenskej distribučnej siete, prostredníctvom ktorej sa distribuuje približne 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu v Slovenskej republike do viac ako 1,5 milióna odberných miest. Prostredníctvom takmer 33 tisíc kilometrov siete spoločnosť v roku 2012 distribuovala celkovo 5,03 miliárd metrov kubických zemného plynu.

Konkrétne podmienky uvedeného výberového konania si môžete pozrieť na tejto stránke Vestníka Úradu pre verejné obstarávanie.

Odporúčané články

Moody’s pridelila firme SPP Distribúcia emisný rating Baa1 Fitch pridelila rating pre SPP Distribúcia na úrovni A-

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X