Štátnemu podniku SPP sa vlani darilo. Zisk zvýšil o 63 %.

SPP
Ilustračná snímka. Foto: SITA

Slovenský plynárenský priemysel dosiahol v minulom roku zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) v minulom roku dosiahol výnosy z predaja výrobkov a služieb vo výške 1,544 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 17 %. „Zníženie výnosov bolo spôsobené najmä zmenšením celkovej spotreby zemného plynu na Slovensku v dôsledku nadpriemerne teplého počasia. Napriek tomuto trendu sme si udržali pre tento rok pozíciu kľúčového dodávateľa zemného plynu so zhruba 1,3 miliónom zákazníkov,“ uviedol hovorca SPP Michal Holeš.

Podnik vykázal za minulý rok zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur, pričom v porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o nárast 186 miliónov, čiže 63 percent. „Zisk po zdanení dosiahol výšku 289 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 21 miliónov,“ konštatoval Holeš.

Spoločnosť SPP priamo nadväzuje na viac ako 150 ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti poskytuje dodávku plynu a elektriny, ako aj doplnkových služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SPP Slovenský plynárenský priemysel