Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredoslovenská distribučná
Ilustračné foto SSD
14. 05. 2018 12:49 Aktuality od vEnergetike.skSITA Diskusia

Stovky domácností budú bez elektriny v okresoch Ružomberok a Banská Bystrica

Na Liptove budú kontrolovať vzdušné vedenie vysokého napätia, v Banskobystrickom okrese budú čistiť ochranné pásmo elektrického vedenia od drevín.

Stovky domácností budú v stredu a vo štvrtok bez elektriny v okresoch Ružomberok a Banská Bystrica. Počas kontroly vzdušného vedenia vysokého napätia sa odstávka dotkne liptovských obcí Lúčky, Kalameny, Ivachnová, Bešeňová, Liptovská Teplá a Turík. Bez elektriny budú aj odberatelia banskobystrických obcí Tajov, Riečka a Králiky, kde je dôvodom čistenie ochranného pásma elektrického vedenia od drevín.

V stredu medzi 8:00 a 16:00 plánuje Stredoslovenská distribučná (SSD) skontrolovať vedenia vysokého napätia v Lúčkach a Kalamenoch. Odstávku pocíti približne 800 odberných miest. O deň neskôr zostane bez elektriny v rovnakom čase približne 500 odberateľov najmä z Ivachnovej, Bešeňovej a Turíka. Odstávka sa okrajovo dotkne aj niekoľkých odberateľov v Liptovskej Teplej a v Liptovskom Michale.

Najväčšia odstávka bude v utorok

Najväčšiu odstávku naplánovali energetici zo Stredoslovenskej distribučnej na utorok 22. mája. V čase od 8:00 do 14:00 si bude musieť bez elektriny poradiť spolu tisíc odberateľov v Lúčkach, Kalamenoch a Liptovskej Teplej. „V poslednej spomínanej obci bude odstávka aj na ďalší deň, ale pocíti ju už iba niekoľko obyvateľov,“ potvrdil dnes pre médiá hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Dôvodom všetkých plánovaných prerušení distribúcie elektriny sú lezecké kontroly na vedeniach vysokého napätia. Zrealizuje ich Stredoslovenská distribučná, regionálny prevádzkovateľ distribučnej sústavy. Revízie budú sprevádzať prísne bezpečnostné opatrenia. Keďže ide o prácu na vedeniach, v ktorých je napätie 22-tisíc voltov, stav bez prúdu je podľa Gejdoša nevyhnutný. „Ak sa počas plánovaných aktivít nevyskytnú žiadne komplikácie, pracovníci SSD urobia všetko preto, aby obnovili dodávku elektriny čo najskôr. Dotknutých odberateľov však žiadame o trpezlivosť a náležitú prípravu,“ dodal.

Orezávanie drevín bude v réžii dodávateľa

Odstávky čakajú vo štvrtok 17. mája aj približne 1 300 odberateľov v obciach Tajov, Riečka a Králiky a potrvá od 7:00 do 17:00. Dôvodom je čistenie ochranného pásma elektrického vedenia od drevín. Orezávanie drevín a porastov v ochrannom pásme vedenia vysokého napätia pre SSD urobí externý dodávateľ. Energetici týmto spôsobom zvýšia bezpečnosť dodávky elektriny a znížia riziko porúch spôsobených kontaktom stromov alebo konárov s vodičmi.

Zoznam konkrétnych adries zasiahnutých odstávkami môžu občania nájsť na internetovej stránke distribučnej spoločnosti v časti Plánované odstávky alebo na úradných tabuliach či internetových stránkach obcí.

Spoločnosť stredoslovenská distribučná vystupovala do konca februára pod obchodným menom Stredoslovenská energetika – Distribúcia. Od 1. marca zmenila názov aj logo. Aktivity, záväzky či právne postavenie firmy zostali nezmenené. Spoločnosť SSD zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem.

Odporúčané články

Úrad jadrového dozoru vysvetľoval Rakúšanom dostavbu Mochoviec Slovensko má batériovú alianciu

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Matovič považuje ságu voľby sudcov za absolútne zlyhanie koalície, Smerák Tomáš tieto výroky odmieta Video: Skvelý Peter Sagan sa po ôsmy raz stal víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Švajčiarska Aktualizované: Málek ako prvý Slovák zvíťazil v K1 na Svetovom pohári, domáce kanoistky v Čunove bez finále Na Slovensko sa vrátia horúčavy, teploty sa podľa meteorológov priblížia k 35 stupňom Predčasné voľby podľa Bugára nie sú v hre, v prípade neúspechu už nebude predsedom Mosta-Híd V Smere-SD nie sú podľa Tomáša závažné problémy, aj napriek rozdielnym názorom Pellegriniho a Fica Brazília na Copa América deklasovala Peru, vybojovala si postup do štvrťfinále

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X