Stredné Slovensko čakajú rozsiahlejšie odstávky elektriny, sú naplánované údržbové akcie

Vtáky, elektrické vedenie
Foto: ilustračné, Getty Images

Počas budúceho týždňa budú v piatich okresoch stredného Slovenska rozsiahlejšie odstávky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala na 19., 20. a 21. mája na území Žilinského a Banskobystrického kraja viacero údržbových akcií.

V podobe prerušenej distribúcie elektriny to pocíti takmer štyritisíc odberných miest v okresoch Čadca, Žilina, Martin, Dolný Kubín a Žiar nad Hronom. Ako informoval hovorca SSD Miroslav Gejdoš, v prípade hladkého priebehu pravidelnej údržby elektroenergetických zariadení je možné, že sa dotknutí obyvatelia dočkajú obnovenia dodávky elektrického prúdu skôr, ako informujú energetici.

Plánované odstávky elektriny pre Žilinský kraj:

Okres Čadca – Obce Nová Bystrica a Stará Bystrica zostanú bez elektriny vo štvrtok 20. mája v čase od 7:30 do 18:30. Z dôvodu údržby vzdušného vedenia vysokého napätia a výmeny poškodených komponentov prerušia pracovníci SSD dodávku pre viac ako 1 150 domácností.

Okres Žilina – V meste Žilina čaká vo štvrtok 20. mája odstávka niektorých obyvateľov sídliska Vlčince. V čase od 7:30 do 16:30 nepôjde elektrina na uliciach Nitrianska, Piešťanská, Trnavská a Trenčianska. Dotkne sa to približne 550-tich odberných miest. Dôvodom odstávky bude odstraňovanie nedostatkov v miestnych trafostaniciach.

Okres Martin – V stredu 19. mája naplánovali energetici odstávku elektriny v obci Sučany. Od 7:00 do 16:00 ju pocíti viac ako 400 odberných miest. Vo štvrtok 20. mája sa odstávka dotkne približne 500 odberných miest v Sučanoch a Turanoch. Medzi 7:30 a 16:00 zrealizujú elektrikári lezeckú revíziu vzdušného vedenia vysokého napätia.

Okres Dolný Kubín – V piatok 21. mája v čase od 8:00 do 16:00 bude Stredoslovenská distribučná kontrolovať vzdušné vedenia vysokého napätia v okolí Dolného Kubína. Bez elektriny zostane zhruba 560 odberných miest v Srňacom, mestskej časti Dolného Kubína a v obciach Pribiš, Pucov a Pokrývač.

Plánované odstávky elektriny pre Banskobystrický kraj:

Okres Žiar nad Hronom – Takmer tisíc domácností v obciach Lovčica-Trubín, Prochoť, Prestavlky a Horná Ždaňa sa bude musieť zaobísť bez elektrickej energie v stredu 19. mája v čase od 7:30 do 16:30. Aj v tomto prípade bude odstávka súvisieť s plánovanou revíziou vzdušného vedenia vysokého napätia.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stredoslovenská distribučná